Diğer Yazarlar

Enes ZİYA

Yemin keffâreti nasıl yerine getirilir?

Ahmet KUDU

TUTULDUM ÇEKİYORUM

Nureddin ÇINAR

Körfezde savaş sesleri

Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU

HER İMKÂN İMTİHANDIR.

Ayhan FİDAN

İttifak ters tepti

Ziya ERBİR

Nefisle mücadele

Didem SARIBAŞ

3 HAFİF SAHUR MENÜSÜ

Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

Nuri DEMİR

Örnek müslüman

Serkan ÖKÇE

Uygarlık ve Kentleşme

Burak Can ÇELİK

MİKRO SİYASET

Yasin KESKİN

Karacabey polisi uyuşturucuya geçit vermiyor

YAZARLAR

Tüm Yazıları Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

22.02.2019 09:47

Değerli büyüklerim, dostlarım ve kardeşlerim,
   İhtişamına ve şöhretine kapılmadan, ihtiva ettiği öze uygun bir biçimde yaşamaya çalıştığım siyaset ikliminde, yeni bir mevsime şahitlik etmek üzere Bismillah diyerek yola çıktım. Temsiliyet ile yüklerini omuzlayacağım vatandaşlarımın derdine ortak olmak, gençlerin sorunlarına çözüm üretmek, gençlerin geleceğe yönelik taleplerine cevap vermek ve Karacabey’in kalkınmasına katkıda bulunmak için partimizin teveccühü ve değerli büyüklerimizin tensipleriyle 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı oldum. 
   Halis bir niyet ve hayırlı bir neticenin hayaliyle çıktığım bu yolun, hem zâhiri hem de bâtıni manâsı aynı köktedir. Derdimiz nefse ittiba değil ittiba-ı haktır. İnsanoğlu vakte yemin ederek ukbaya, güce tamah ederek ikbaline ve makam ile mevki karşısında eğilerek imanına zarar verir. Bunları kendimizden ırak tutmakta ısrar ettik ve bir mütefekkirin ‘Menfaate dayalı siyaset canavarlıktır.’ nasihatini şiar edindik. İftira ve tenkit siyasetinden Allah’a sığınır, çıktığım bu yolun önce ahiretim sonra da Karacabey için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.
   Bir fikir adamının siyaset alanında faaliyet göstereceklere tavsiyesi olan şu mukaddes yemini tekrarlayarak bu yola girmek daha hayırlı olacaktır, “Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı, rüşvet ve iltiması, torpili reddeden bir anlayışla, atamaları ehliyet ve liyakat esasına göre, marufu koruyarak ve münkeri reddederek, halka hizmeti, Hakka hizmet vesilesi bilen bir anlayışla, Kamu malını yetim malı kabul eden bir inançla görevimi yapacağıma dair, Kur’an-ı Kerim’de ve Resulullah’ın sözlerinde iadesini bulan bir anlayışla mukaddesatım, namusum ve şerefim üzerine Allah’a söz veriyorum!”
   “Üstümde eskiyen bir ceket ile girdiğim bu yoldan yine aynı ceket ile çıkacağım. Baki olan aleme intikal etmeden evvel cebimde yalnızca vatandaşlarımın derdi ve tasası olacaktır.”
   “Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Bismillah”