Son Haberler

Zabıtadan dilenci operasyonu

Ata sporlarına renkli kortej

Mobiliyum AVM'den spora destek

KIRGIZİSTAN MECLİS BAŞKANI DASTANBEK DZHUMABEKOV İZNİK'TE

Bayramda ulaşım ücretsiz

BUSKİ faturaları artık cebinizde

Farklı köpek ırkları Nilüfer’de buluştu

Nilüfer Belediyesi ile Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu iş birliği ile düzenlenen “VIII. Bursa Ulusal Irk Standartları Yarışması”na farklı ırklarda 205 köpek katıldı. yarışmada dereceye giren köpeklere kokart, kupa ve mama ödülü verildi. 

Nilüfer Belediyesi ile Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu, Bursa’da geniş katılımlı bir köpek ırkları yarışmasına imza attı. Türkiye'de bulunan köpek cinslerinin, özellikle yörelerin köpek ırklarını tanıtmak ve onları ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen “VIII. Bursa Ulusal Irk Standartları Yarışması”na ilgi büyüktü. Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde düzenlenen yarışmaya Bursa’nın yanı sıra farklı illerden de köpek sahipleri katıldı. Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde düzenlenen yarışmanın açılış törenine Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkanal ile çok sayıda hayvan dostu katıldı.

Farklı ırklarda 205 köpeğin yer aldığı yarışmada, Doberman, Kangal Çoban Köpeği ve Akita gibi farklı ırklarda köpekler ilgiyle izlendi. Yarışmada köpekler, uzman hakemler tarafından Uluslararası Kinoloji Federasyonu’nun (FCI) belirlediği standartlara göre değerlendirmelere tabi tutuldu. Hakemler bu standartlar doğrultusunda kafa, göz, diş yapısı, ön ve arka ayakları ile tüy yapısını değerlendirerek derecelendirme yaptı. 

YARIŞMA GELİRİ SOKAK HAYVANLARI YARARINA KULLANILACAK

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Çınar, yarışmanın, sokaklarda yaşam mücadelesi veren can dostları için büyük katkı sağlayacağını ifade ederek “Kurum olarak bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yarışmaya yoğun katılım olduğunu belirten Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkanal da, verdiği desteklerden dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür etti. Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkanal, Nilüfer Belediyesi adına Remzi Çınar ve emeği geçenlere  teşekkür plaketi verdi. Gece geç saatlere kadar süren etkinliğin son bölümüne  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de katıldı. Yarışmacılara başarılar dileyen Başkan Turgay Erdem, bu tür anlamlı etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Heyecanlı anların yaşandığı yarışmanın sonunda dereceye giren köpeklere kokart, kupa ve mama ödülü verildi. Yarışmada elde edilen gelir sokak hayvanları yararına bir projede değerlendirilecek.

 

Farklı kategorilerde ve değişik gruplarda düzenlenen yarışmada dereceye girenler şöyle:

Baby BIS

1. Don Juan Only In Bursa- Sonay Çuhadar

2. Anaga El Presa Legend-Sinem Gürdal

3. Knights of Night Katya-Koray Solmaz

 

Puppy BIS 

1. Raua Blazing Fire Katyval-Hasan Demir

2. Knights of Night Iron-Koray Solmaz

3. Luxury’s Pablo Escobar-Can Paksoy

 

JUNIOR BIS 

1. Ella Anatolian Miracle-Çilem Çavdar Sümbül

2. Avenir Bon-Bon Vasilia Prekrasnaya-Buse Erozan Büyükavcıoğlu

3. Joy Von Haus of Ekinoxus-İlke Karataş

  

BIS

1. Josh Smyrna Gıants-Haktan Çevik

2. Royal Boutique Jellybon-Özlem Yardaş

3. Gold Sierra Jeanne-Hesameddin Nasiri Semnani

Sağlık

SICAK HAVALARDA TANSİYONU DAHA SIKI TAKİP EDİN

Sağlık

Merkel'in gizemli hastalığına ön tanı

Sağlık

EN YAYGIN BEYİN HASTALIĞI: MİGREN

Sağlık

ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!