Başkan maçı Nusaybinli çocuklarla izledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor – Fenerbahçe maçını Mardin Nusaybin Çocuk Geliş Merkezi Koordinatörlüğü'nde Bursa'ya gelen terör mağduru çocuklarla birlikte izledi.

Sağlık Konseyi'nden ‘ortak akıl' vurgusu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Sağlık Konseyi, ilk toplantısını sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. 

Bu otobüsün rotası: bilim

Büyükşehir Belediyesi'nin çocukların bilim ve teknolojiyi sevmeleri hedefiyle başlattığı projesi ‘Robokod Robotik Yazılım ve Kodlama Otobüsü'nde Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu'nda 127 ve Şehit Ercüment Türkmen Ortaokulu'nda 90 öğrenciye eğitim verildi.

Bursa ipeği dünyanın gözdesi

Geleceğin İK'cıları UÜ'den

İnsan kaynakları alanında deneyimli bireylerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Geleceğin İK'cıları – İnsan Kaynakları Programı' bir dönemi daha başarıyla tamamladı. Başarılı öğrenciler sertifikalarını akademisyenlerin ve sektör temsilcilerinin elinden aldı.

DÜNYANIN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ HELSİNKİ OLDU

2019 yılı itibarıyla havası en temiz şehirler açıklanırken, dünyanın havası en temiz şehri Helsinki olarak görüldü.

Yıldızlı Projeler Yarışması'na başvurular başladı

​​​​​​​Yıldız Teknopark, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü iş birliği ile düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması'nın 11'incisi için başvurular başladı.

DÜNYANIN EN ZENGİNİ JEFF BEZOS OLDU

Dünya üzerindeki gelir dağılımını ve bununla birlikte servet sahibi insanları konu alan araştırmaya göre, dünyanın en zengin ismi Amazon'un sahibi Jeff Bezos oldu.