Ulaşımda ‘İhtisas' da yapıldı

Ulaşım Acil Eylem Planı kapsamında trafiğin kilitlenme noktasına geldiği tüm kavşaklardaki düğümleri bir bir çözen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yüksek İhtisas Kavşağı'nda da uyguladığı akıllı kavşak modeli ile bölge trafiğine nefes aldırdı.

CHP'li vekil, bakana otomotiv test merkezini sordu

CHP Bursa Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 2019 yılı bütçesinde sanayicilerin 2013 yılından bu yana temelinin atılmasını beklediği Otomotiv Test Merkezi'ni gündeme getirdi. 

Tahkim ve arabuluculukta bir ilk daha

Bursa, iş dünyası ile üniversite işbirliğinde bir ilki daha gerçekleştirdi. Ticari uyuşmazlıkların yargı yerine alternatif yöntemlerle çözüme kavuşturulması amacıyla Bursa Uludağ Üniversitesi (BuÜ), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Uluslararası Tahkim Hakem Kurumu (Chartered Institute of Arbitrators) ortaklığında açılan, ‘Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri Yüksek Lisans Bölümü'nden mezun olanlar, uluslararası diplomaya sahip olma hakkını da elde edecek.    

BUSMEK'le markette etkili iletişim dönemi

Bursa'da 30 farklı mekanda yılda 30 bin kursiyere 256 branşta eğitimler veren Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), Onur Market zinciri ile yapılan protokol kapsamında marketin Bursa'daki şubelerinde görevli 2 bin personele etkili iletişim eğitimi verecek.

KAĞITHANE'DE HER MEKANA BİR KÜTÜPHANE

Kağıthane Belediyesince 'Her Kitap Bir Hazine, Her Mekana Bir Kütüphane' sloganıyla ilçede yer alan iş yerleri, STK ve okullara toplamda bin adet mini kütüphaneler kuruldu.

Yaşamdaki mutluluk seviyenizin yüzde 50'si genetik

Hayatta başımıza pek çok sürpriz gelir ama duygu, düşünce, davranış ve ilişkilerimizin sonuçlarında sürpriz yoktur.

TÜRKİYE'NİN YÜZDE 8'İ 65 YAŞ ÜSTÜNDE

Dünyadaki farklı ülkelerde 65 yaş üstü kişilerin nüfustaki paylarına bakılırken, Türkiye'deki 65 yaş üstü kişilerin nüfustaki payının yüzde 8 olduğu görüldü.

‘Kanser hastaları malulen emekli edilsin'

Bursa Kanser Derneği'ni ziyaret eden CHP Bursa Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Adı bile ürkütücü olan bir hastalıkla mücadele eden kanser hastalarına devlet daha hassas olmalı” dedi.