Son Haberler

‘Kılıçdaroğlu yalnız değildir'

Bursa Büyükşehir ŞAMPİYON

Hayvanat Bahçesi'nde bayram coşkusu

Türkiye'nin en büyük maratonu İznik Ultra sona erdi

Yeni meclisten birlik mesajı

Şehit Annesi; “Sizler de benim evlatlarımsınız”

Türkiye bina deprem yönetmeliği ele alındı

“Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği" ve yönetmeliğe geçiş sürecinde yaşanan aksaklıklar, Nilüfer Belediyesi yetkilileri ile Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı’nın katılımı ile düzenlenen toplantıda ele alındı. 

   Nilüfer Belediyesi’nde düzenlenen toplantı Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan, Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er ile Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapıldı. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Şirin Biçer ile Zemin Etüd Bürosu ve Statik Büro personelinin de katıldığı toplantıda 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren "Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği" ve yönetmeliğe geçiş sürecinde yaşanan aksaklıklar ele alındı.
   Toplantıda konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er, Nilüfer Belediyesi’nin akademik odalara çalışmalarında verdiği desteğin önemine dikkat çekti. Engin Er " Yönetmeliğe geçiş sürecinde en doğru tutumu daha önce birçok konuda olduğu gibi yine Nilüfer Belediyesi sergiledi. Bursa’da yeni yönetmeliğe en uygun işleyiş ve rapor onayı Nilüfer Belediyesi tarafından yapıldı. Nilüfer Belediyesi’nin yeni yönetmeliğe hazırlanma ve yorumlama konusunda diğer tüm kurumlar tarafından örnek alınması gerekir” dedi.
   Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan da Nilüfer Belediyesi’nin öncü ve lider belediye olma noktasında kararlılığının sürdüğünü ve akademik odalara çalışmalarında destek vermeye de devam edeceğini belirtti. Yönetmeliğe dair görüşlerin paylaşıldığı toplantıda, geçiş sürecinin en az hasarla atlatılması konusunda Nilüfer ilgili meslek odaları ile dayanışma içinde olacağı konusunda da fikir birliğine varıldı. 

Sağlık

SAĞLIKLI KİLO ALMAK İSTEYEN ..

Sağlık

4 Çocuktan yalnızca 1'i düzenli fiziksel aktivite yapıyor!

Sağlık

VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN

Sağlık

Uyku apnesinin sebebi burundaki duvar eğriliği olabilir