Son Haberler

Karacabey Ziraat Odası'na ait 2017 model Renault Symbol Joy 1.5 dCı otomobil satılacaktır

Karacabey Ziraat Odası'na ait depo, dükkan ve mesken ihale ile satılacaktır

‘Bursa Festivali'nde efsane konser

Büyükşehir tiyatrosuna 3 ödül birden

Bursa BTM eğitimde öncü

Torunları ile el ele tiyatroya geldiler

Yetimler Kızılay’ın iftar sofrasında buluştu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Yetimler Günü’ne özel bir organizasyonla yurt içinde ve yurt dışında onlarca noktada yetimler için iftar programı düzenleyen Türk Kızılay, yetimleri Ramazanda da unutmadığını gösterdi

Türkiye’nin dört bir tarafında şubeleri aracılığıyla, Ortadoğu’dan Güney Asya’ya, Afrika’dan Balkanlara, Güney Amerika’dan Orta Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada uzman personellerinin eşliğinde yetimler için 20 Mayıs tarihinde iftar programları düzenleyen Türk Kızılay, on binlerce yetimin yanında oldu.

 

Saldırılarda ailelerini kaybeden Gazzeli yetimler, kuraklık nedeniyle ailelerinin terk etmek zorunda kaldığı Somalili çocuklar, 8 yıldır süren savaşta babalarını yitiren Suriyeli çocuklar ve daha fazlası Kızılay’ın iftar sofrası buluştu.

 

Sadece iftar sofraları kurmakla da kalmayan Kızılay, Türk halkının emaneti olan Ramazan yardımlarını yetimlere, yetim ailelerine ve ülkelerdeki diğer ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Hazırlıklarını günler öncesinde tamamlayan, Ramazan’ın 15’inci günü dünyanın birçok noktasında yetimler için sofralar kuran Kızılay, toplumların yetimleri koruyup gözetmesi için yerelde de farkındalık oluşturmuş oldu. İftar sofralarında yerel yöneticileri de davet eden Kızılay, yetimlerin yalnız bırakılmaması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bugün ülkemizde 81 ilimizde ve Dünyanın 38 ülkesinde gönüllülerimizle yetimlerle sofraya oturduk. Sevgi gibi gıda, yetimlik gibi açlık yoktur” dedi. Kerem Kınık, bu yıl Ramazan ayında yaklaşık 15 milyon ihtiyaç sahibinin yanında olacaklarını belirterek, “Biz sadece milletimizin merhamet elinin ihtiyaç sahibine ulaşmasında bir aracıyız. Fitre ve zekâtlarınızı, Ramazan yardımlarınızı Kızılay üzerinden dünyanın dört bir yanına ulaştırabilir, yetimlerin sofrasında bir tas çorba, üzerlerinde bir bayramlık kıyafet olabilirsiniz. Resmi internet sitemizden bağış için ayrıntılı bilgi alabilir ve ya 168 ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz” diye konuştu.

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!

Sağlık

HAVUZ KEYFİ YAPARKEN, GÖZLERE DİKKAT

Sağlık

BOYUN AĞRISINDAN 3 ADIMDA KORUNMA YÖNTEMİ!