Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:59 Bu haber 1262 kez okundu
 
“15 Temmuz milli direniş, unutmadık, unutmayacağız”
Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
“15 Temmuz milli direniş, unutmadık, unutmayacağız”

   Mesajında darbe teşebbüsünün Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini kaydeden İşcan, "15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimine karşı aziz milletimiz, kadını erkeği yaşlısı genciyle canını ortaya koyarak kendi iradesine ve özgürlüğüne yapılan bu haince saldırıya karşı dimdik bir duruş sergileyerek, yeniden bir dirilişe imza atmıştır. " dedi.

   İşcan, kendilerine düşen görevin ülkeyi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımak olduğunu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bu teşebbüs Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir...

   15 Temmuz 2016, bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, darbecilere halkın darbe yaptığı, bundan böyle hiçbir gücün, milletin ve iradesinin rehin veya teslim alınamayacağının hukuk dışı yol ve yöntemlerle iktidar değişikliği yapamayacağının veya iktidar olamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür. Karanlık bir gecenin, aydınlık sabaha uzanan öyküsüdür. 15 Temmuz direnişi, milletimizin doğrudan iradesine sahip çıkarak, dünyaya verdiği tarih dersidir.

   Bu memleket şehit kanlarıyla sulanarak vatan yapılmıştır, vatan uğruna nice canlar feda edilmiş Çanakkale’de, Sakarya’da, Şanlıurfa'da ve Kurtuluş Savaşı’nda, son olarak hain darbe girişimi sonrasında da meydanlarda demokrasi nöbetleri tutarak, atalarının kendilerine emanet ettiği bu kutsal vatanı hainlerin eline bırakmamış, bütün dünya buna şahit olmuştur. Ülkede yaşayan genç, yaşlı, kadın, erkek herkes tankların karşısında bedenlerini siper ederek tüm dünyaya millet olma inancını haykırmış, Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, bağımsızlığı için seve seve ölüme gideceğini göstermiştir. 15 Temmuz milli direniş, unutmadık, unutmayacağız. Bundan sonra bize düşen görev birbirimizi daha çok severek kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak ülkemizi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımaktır.

   Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “15, Temmuz, milli, direniş,, unutmadık,, unutmayacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.