Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:51 Bu haber 1303 kez okundu
 
15 Temmuz programı belli oldu
Karacabey’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birik Günü Anma Programı’nın detayları belli oldu.
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz programı belli oldu

Karacabey’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birik Günü Anma Programı’nın detayları belli oldu. İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği” kapsamında, tüm gün boyunca milli irade destanımızın kahramanları gururla yad edilecek.

İlçe merkezinde bulunan şehit kabirlerinin ziyareti ile başlayacak program, İlçe müftüsü Naci Yalçınkaya ve diğer görevlilerce Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapılması ve duaların okunması ile devam edecek. Ardından Şehit aileleri ziyaret edilecek.

Etkinlik kapsamında, Atatürk Kültür Parkı’nda saat 16.00’da “15 Temmuz Şehitleri” konulu fotoğraf sergisi açılacak. İkindi namazı öncesi de saat 16.30’da Ulu Camii’nde şehitlerimizin ruhu içi Mevlid-i Şerif okunacak.

15 Temmuz akşamı saat 20.00’de Atatürk Kültür Parkı’nda başlayacak anma programında; saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, Mehter Takımı gösterileri ve protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Konuşmaların ardından etkinlik, İlçe Müftülüğü’nce Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapılması ve duaların okunması ile devam edecek. Ayrıca programda, Karacabey Belediye Başkanlığı tarafından da sinevizyon gösterisi ile Ankara’daki canlı programlara bağlantı yapılacak. Saat 00.13’te ilçedeki tüm camilerden salaların okunması ile anma programı sona erecek.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: 15, Temmuz, programı, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.