Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 10:23 Bu haber 14183 kez okundu
 
AB projesi tamamlandı
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinaötürü olduğu "Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi" adlı KA201 projesi, proje ortaklarının son hareketlilik kapsamında ilçemizi ziyaret etmeleriyle beraber tamamlandı.
EĞİTİM Haberi
AB projesi tamamlandı

   "Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi" adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi kapsamında Almanya ve Macaristan'dan ilçemize gelen ortaklarımız, proje faaliyetleri kapsamında 4 yoğun gün geçirdiler. Çalışma programı kapsamında Karacabey Belediyesi, Karacabey Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere bir çok kurum ziyareti gerçekleştirildi .

   Projenin resmi kapanışı 2 oturumlu bir konferans şeklinde gerçekleştirildi.  Proje kapsamında gerçekleştirilen tüm faaliyetler paydaşlara tanıtıldı ve sertifika töreni ile proje sona erdi.
   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "2 yıldır yürütülmekte olan bu projemizin  hibe almasında, gerçekleştirilmesinde ve yürütülmesinde emeği geçen başta Proje Koordinatörü Hasene Gündoğdu olmak üzere, herkesi tebrik ederim. AB Projeleri hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin dünyayı ve dünyadaki farklı ülke ve kültürleri tanımaları için bir fırsattır. Bu sebeple ilçemizdeki okullarımız tarafından yapılacak tüm AB Projelerinin hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz açısından yeni bir bakış açısı yeni bir vizyon kazandıracağını düşünüyorum. İlçemiz genelinde bu tarz projelerin zamanla daha da artmasını temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AB, projesi, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.