Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 09:41 Bu haber 18554 kez okundu
 
AB projesi yetkililerinden ziyaret
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, AB Projesinin son hareketliliği kapsamında ilçemize gelen AB Projesi misafirleri İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer'i ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
AB projesi yetkililerinden ziyaret

"Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi" adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi kapsamında Almanya ve Macaristan'dan Karacabey'e gelen proje ortakları İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer'i ziyaret etti. 
   2018 Yılında hibe almaya hak kazanan 13 projeden biri olan, Ömer Matlı ve Murat Hüdavendigar İlkokullarının ortağı olduğu projenin 58 bin Euro bütçesi bulunuyor.   
   Günümüz dünyasında sınırların ortadan kalktığını ifade eden Necdet Sezer, "Aslında dünya çok küçük. Her yere artık kolay ulaşılabiliyor. Bu nedenle dünyayı iyi yaşatmak zorundayız. Bir ülkede gerçekleşen olumlu, ya da olumsuz olaylar diğer ülkeleri de mutlaka etkiliyor. Mutlu bir dünya için biz eğitimcilere büyük sorumluluk ve görevler düşüyor. Birbirimizden alacağımız çok şey olduğuna inanıyorum." dedi. 


   Kendisinin de göçmen bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Sezer, "Zorunluluk olmasa hiç kimse evini, vatanını terk edip mülteci durumuna düşmek istemez. Karacabey'deki okullarımız bu konuda bir proje gerçekleştirmişler. Emeği geçenleri kutluyorum. Proje kapsamında Almanya ve Macaristan'da mültecilere yönelik eğitim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olduk. Aynı zamanda bu konuda Bursa'da ve tüm yurtta gerçekleştirdiğimiz uygulamaları da proje ortaklarına anlatma fırsatı bulmuş olduk. Proje çerçevesinde incelenen uygulamalar kitap haline getirilecek ve ilgili yerlere iletilecek. Proje paydaşlarını ve emeği geçenleri tekrar kutluyorum." dedi.  


   Projenin Almanya, Macaristan ve Türkiye'nin ortaklığı ile planlandığını ifade eden Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Proje, tam da günümüzün güncel konusu olan mültecilere yönelik bir proje. İlk hareketliliği Karacabey'de gerçekleştirilen projede, okullarımız Almanya ve Macaristan'a ziyaretler gerçekleştirdi. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AB, projesi, yetkililerinden, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.