Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 12:03 Bu haber 3268 kez okundu
 
Boğaz yolunda çalışmalara yeniden başlandı
Karacabey’de turizmin gelişmesi adına büyük öneme sahip Boğaz yolunda çalışmalar başladı.
GÜNDEM Haberi
Boğaz yolunda çalışmalara yeniden başlandı

   AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, “Söz verdiğimiz gibi Yeniköy (Boğaz) yolunda çalışmalara yeniden start verdik.” dedi.

   Esgin, 9-23 kilometre arası 7 adet kurp (farklı doğrultudaki doğru yolları birleştiren yolun eğri kısımları veya keskin virajlar) çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

   Milletvekili Mustafa Esgin, “Söz verdiğimiz gibi Karacabey-Yeniköy arasındaki yolun genişletilmesi çalışmalarına start verdik. Milletvekilliğim süresince bu iki yol çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Karayolları Müdürlüğümüzle sürekli irtibat halindeyiz. Covid-19 salgını nedeniyle bazı işlerde gecikme olsa da bu konunun her zaman takipçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.” ifadelerine yer verdi.

   Karacabey Boğaz yolu genişletme çalışmalarıyla ilgili konuşan Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’da; “Geçtiğimiz hafta kamuoyunda Koronavirüs salgını sürecinde ara verilen Karacabey Boğaz Yolu genişletme çalışmalarına start vereceğimizi duyurmuştuk. Karacabey Boğaz Yolu; Yeniköy-Malkara-Kurşunlu sahil şeridi ve Longoz ve Ihlamur Ormanları'na ulaşımın yanı sıra bölgedeki 20 köyümüze ulaşım için stratejik bir öneme sahiptir. Karacabey Boğaz yolunun önemini Vekilimiz Sayın Mustafa Esgin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Ulaştırma, Habercilik ve Alt Yapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu'na aktarmıştı. Başarılı girişimlerin ardından bugün itibariyle Boğaz yolunda çalışmalara yeniden başlandı. Karacabey'imize ve bölgemize hayırlı olsun. Başta Milletvekilimiz Sayın Mustafa Esgin olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. AK Parti olarak 18 yıldır Karacabey’imize hizmet yolunda çok önemli yatırımları milletimize kazandırdık. Karacabey’imizin gelişmesi ve kalkınması adına daha yeni hizmet ve yatırımları kazandırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Boğaz, yolunda, çalışmalara, yeniden, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.