Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 18:34 Bu haber 2726 kez okundu
 
Camiler cemaate açıldı, şükür kurbanı kesildi
Karacabey’de camilerin ibadete açılmasından dolayı Karacabey Diyanet Vakfı şükür kurbanı kestirdi.
GÜNDEM Haberi
Camiler cemaate açıldı, şükür kurbanı kesildi

Karacabey'de cemaatle namaz kılınacak camilerden birisi Ulu Camii bahçesinde kesilen kurban ve dua cemiyetine Karacabey İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya ve imamlar katıldı. Tekbirlerin ardından şükür kurbanı kesildi. Ardından ise İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya dua etti.

Duanın ardından konuşan Karacabey İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya,”Elhamdülilllah. Bir süredir cemaatle namaz kılamadığımız camilerimiz bugün, İstanbul'un fethinin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs gününde Cuma namazlarımızla birlikte cemaatle namaza açıldı. Camilerimizde cemaatle ibadete başlanması münasebetiyle Türkiye Diyanet Vakfı Karacabey Şubemizce İlçemiz Hüdavendigar Ulu Camiinde uygun sağlık şartları ile şükür kurbanımızı keserek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ikram ettik. Camilerimize kavuşmanın sevincini ikram eden, birlikte Cuma namazı kılmayı nasip eden Rabbimize şükürler olsun. Bu vesileyle cemaatimizi abdestini, seccadesini ve maskesini alarak camilerimize davet ediyoruz. Cenab-ı Allah bu salgın hastalık musibetini def-u ref eylesin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Camiler, cemaate, açıldı,, şükür, kurbanı, kesildi,
Yorumlar
side>
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.