Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 11:56
 
Çiftçiye destek sürüyor
Mustafakemalpaşa Belediyesi, çiftçinin hasat dönemindeki en önemli ihtiyaçlarından biri olan tartı sorununu ücretsiz kantar hizmetiyle çözüme kavuşturdu.
GÜNDEM Haberi
Çiftçiye destek sürüyor

   Mahsulün tüketiciye ve işleme tesislerine ulaştırılmasını kolaylaştıran elektronik kantar sayesinde zaman kaybı önlenirken belediyenin yeni hizmetiyle desteklenen üretici, ürünlerin pazarlama sürecini de hızlandırdı.

   Mustafakemalpaşalı çiftçiler Orta mahallede bulunan temizlik işleri şantiyesindeki elektronik kantar hizmetinden 24 saat ücretsiz olarak faydalanabilecek.
'Hedef, parmakla gösterilen tarım şehri'
   Çiftçinin desteklenmesine ilişkin ilk adımı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nü kurarak attıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Bursa'nın yüzde 25 yüz ölçümüne sahip en büyük ilçesi konumunda olan Mustafakemalpaşa'nın tarım alanında da en büyük olması için çaba harcadıklarını söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Kanar, çiftçiye olan desteğin süreceğine vurgu yaparak, birinci sınıf tarım arazilerine sahip olan Mustafakemalpaşa'yı parmakla gösterilen bir tarım şehri yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi.
   Başkan Kanar, yeni ve örnek olacak uygulamanın çiftçiler tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade ederek “Hasat sonrası ihtiyaç duyulan en önemli masraf kalemlerinden birini ortadan kaldırmış olduk. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Çiftçiye, destek, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.