Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 12:01 Bu haber 13209 kez okundu
 
Eğitime korona tatili
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, corona virüsü salgınına karşı önlem amacıyla okulların tatil edildiğini açıkladı!
EĞİTİM Haberi
Eğitime korona tatili

Yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Türkiye genelinde okullar tatil edildi.
   Konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şu ifadelere yer verdi;
  "Milli Eğitim Bakanlığımızın "yeni tip korona virüs"e karşı eğitim alanında alınan tedbirler gereğince, 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 1 hafta okulların tatil edilmesi ve 23 Mart 2020 tarihinden itibaren de 1 hafta uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerimizin eğitim-öğretimlerine devam edecek olmaları sebebiyle ilçemizde 13.03.2020 Cuma Saat 16:00 itibariyle ivedi bir şekilde Belediye Başkanlığımızın katkılarıyla Müdürlüğümüz işbirliğiyle tüm okul ve kurumlarımız dezenfekte edilmeye başlanacaktır. Dezenfekte işlemleri tüm okul ve kurumlarımızda, merkez dışı mahallelerimizdeki okullarımız da dahil olmak üzere hafta sonunda da devam ederek 16.03.2020 tarihine kadar tamamlanacaktır.
   Dezenfekte çalışmalarının ilçemizde çok kısa sürede planlanarak hayata geçirilmesinden dolayı başta Karacabey Belediye Başkanı  Ali Özkan olmak üzere emeği geçen tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
   Okul ve kurumlarımızın tatil edilmesi ile ilgili olarak ve özellikle öğrencilerimizin EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden alacakları uzaktan eğitimler hakkındaki tüm gelişmeler Müdürlüğümüze ait web sitesi ve Müdürlüğümüz sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin bu paylaşımları takip etmelerini önemle rica ediyoruz."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Eğitime, korona, tatili,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.