Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 11:45 Bu haber 8633 kez okundu
 
‘Gelecek, Saadet ile gelecek’
Saadet Partisi Tanıtma Başkanı Yusuf Yavaş, partisinin 3 Kasım'da yapılacak 7. Olağan Büyük Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yavaş, yaptığı açıklamada Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nin ardından yaklaşık 3 yıl geçtiğini hatırlatarak, söz konusu süreçte 5 seçimin yapıldığını dile getirdi.
SİYASET Haberi
‘Gelecek, Saadet ile gelecek’

     Türkiye'nin yönetimsel açıdan kötü günler geçirdiğinin altını çizen Yavaş, “Siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır. İktidar partisinin yıpranmış ve kokuşmuş politikalarından bir an önce vazgeçmediği sürece ülkemizi düze çıkaramayacağı su götürmez bir gerçektir. Böyle bir siyasi ortamda Saadet Partimiz 7. Olağan Kongresi'ni 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirecektir. Partimiz kongresiyle birlikte genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine 'en hazır' parti olma yolunda çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir” dedi.

     Toplumsal mutabakatı sağlayacak yegâne partinin Saadet Partisi olduğunu vurgulayan Yavaş, “Saadet Partimiz, özgül ağırlığı ile iktidarın en güçlü alternatifi olmaktadır. Söylemlerinde herkesin ittifak edebileceği bir parti olarak; ülkedeki kutuplaşmanın ortadan kalkması için çabalayan en güçlü irade olduğu açıktır. Kongre hazırlıklarına aylar öncesinden başlandı. Kongre; partimiz için olağan bir kongre olsa da hazırlıklar olağanüstü bir şekilde yapıldı. Partimize farklı kesimlerden katılımların sağlanması, parti programının düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar yürütülüyor” dedi.
     Yavaş, Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongresi'nin konseptinin belirlendiğini dile getirerek, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz seçimlerde çalışmalarımızdan ve kampanyamızdan çokça söz ettirmiştik. Saadet Partisi olarak kongremize bir seçim havası heyecanı ile ve coşkusu yüksek; illere, ilçelere ve mahallelere kadar yansıyacak güçlü bir içerikle gidiyoruz. 50 yıllık siyasal yürüyüşümüzün bütün kodlarını içinde barındıran, geleceğin ihtiyaçlarına hitap edecek, toplumsal olarak tüm kesimlerin sorunlarına çözümler üretme noktasında iddialı bir çalışma programı ve içerik konsepti ile kamuoyunun karşısına çıkacağız. Akıl ve vicdan sahibi herkesin partisi olma noktasında kararlılığımızı en güçlü şekilde bu kongrede dile getireceğiz. Yapılan araştırmalarda; insanımızın, en çok kaygı duyduğu olgunun 'gelecek' olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye 'Gelecek, Saadet ile Gelecek' üst sloganıyla gideceğiz. Ekonomiden eğitime, dış politikadan sağlığa, tarımdan teknolojiye, sanayiden sanata, ülkemizin birçok alanda önemli çözümlere ve samimi gayretlere ihtiyacı var.”
      Hedef kitlelerini gençler olarak belirlediklerini söyleyen Yavaş, “Zamanında yapılacak ilk genel seçimde 7 milyon yeni genç oy kullanacak ve seçim sonuçlarının asıl belirleyicileri bu gençler olacaktır. Gençlerimize sadece birer oy olarak bakmak yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize; ülkemizin insan kaynağı, beşeri gücü yani geleceği olarak bakıyoruz. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceklerini çağımız koşullarının en iyi standartlarında garanti altına almak hepimizin görevidir, sorumluluğudur. Bütün bunlarla beraber, genel başkanımızın 'Türkiye'nin geleceği' başlığı ile gerçekleştirdiği lider ziyaretleri de geleceğe dair samimi bir uğraştır. Herkesle ve her kesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket biziz. Bugünkü gündemlerin ötesinde milletimizin beklentisi; Türkiye'nin geleceğinin daha iyi olmasıdır. Gelecek, hepimizin geleceğidir. Nimeti kendisine, külfeti de milletin sırtına yükleyen zihniyetler geleceği inşa edemezler. Paylaşımın adil gerçekleşmesini beceremeyenler geleceğe dair umut vaat edemezler” ifadelerini kullandı.
     Yavaş, Saadet Partisi ilkeleri ve programıyla yaşanabilir bir geleceğin kurulacağına dikkat çekerek, “Buna inanıyoruz ve bunu gençlerimize anlatacağız, sadece gözlerinde umut ışığını parlatmayacağız, biz onlarla birlikte geleceği inşa edeceğiz. Türkiye'nin, 'siyasal hafızası' ile en güncel, en yenilikçi, partisi Saadet Partisi'dir. Milletimizi yoranlar, gelecekte yetki sahibi olamayacaklardır. 7. Olağan Büyük Kongremizde, geleceğin inşasının ancak Saadet Partimizle olacağını tüm kamuoyuna anlatacağız” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Gelecek,, Saadet, ile, gelecek’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.