Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 09:17 Bu haber 8097 kez okundu
 
İHH arama kurtarma ekibi döndü
Elazığ depreminin ardından, İHH Bursa Arama kurtarma ekibi ile AFAD'ın çağrısı üzerine deprem bölgesine hareket etmişti. İhtiyaç sahiplerine destek olan ekip görevini tamamlayarak ilçeye döndü.
GÜNDEM Haberi
İHH arama kurtarma ekibi döndü

   İHH Karacabey Temsilciliği Arama Kurtarma Ekibinin deprem bölgesinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan İHH Karacabey İlçe Temsilcisi Hüseyin Kahraman, "Elazığ'a ulaştığımızda AFAD'ın koordinesinde ekibimize  görev dağılımı yapıldı. Bir  kısmımız  depoda , bir kısmımız gezici aş evi  ile yemek  dağıtımında, bir kısmımızda ihtiyaç  sahiplerine çadır  kurma işiyle  görevlendirildi. Depolara girdiğimizde Türkiye'nin her yerinden  gelmiş yardım  malzemelerini  görünce  duygulandık. İhtiyaç halinde nasıl kenetlenildiğini  nasıl  birlik  olunduğunu gördük. Aşevimizde  yemek  dağıtımlarına yardımcı olduk. İhtiyaç  sahiplerine  çadır  kurduk. Halı  battaniye , soba  dağıtımı yaptık. Gönüllülük esası  ile gittiğimiz deprem bölgesinden gerekli dersleri alarak  döndük. Ülkemiz deprem  kuşağında olduğundan, depremlere her an  hazırlıklı olmalıyız. deprem  bölgesinde birlikte  görev  aldığımız tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. 

   İHH'nın Elazığ merkez de deprem gününün ertesinde kurduğu  aşevleri  ki, birisi Elazığ  Kültür parkında, ikincisi Elazığ Fuarında. Her gün üç öğün yemek  vermekte. Yaklaşık 3000 kişilik yemek çıkarmaktadır ve  halen devam etmektedir. Bir gün çorba bir gün kahvaltı olarak devam eden Aşevi Öğle ve Akşam yemeklerinde  mutlaka etli  yemek  vermektedir.
   İHH'nın aşevine  her gün 1800 kg dana parça et ve 600 kg dana kıyma gelmektedir. Elazığ merkezden gelen basın mensupları ve resmi görevlilerde zaman zaman misafir olup yemek  yemektedir. Yemekler son  derece beğenilmiş  ve takdir görmüştür. İHH Ekipleri şehir merkezine araçları  ile göreve gittiklerinde araçların önü vatandaşlarca çevrilip tebrik ve takdir edilmektedir.
   Halka hizmet Hakka  hizmet anlayışı  ile çalışan  gönüllü ekiplerimiz, İyilik her zaman her yerde sloganıyla  yola devam  dosta  selam anlayışı  ile devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İHH, arama, kurtarma, ekibi, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.