Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 15:39 Bu haber 1058 kez okundu
 
İlk dersler uzaktan eğitim ile başladı
Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ilk dersleri uzaktan eğitim ile başladı.
EĞİTİM Haberi
İlk dersler uzaktan eğitim ile başladı

   Tüm okullarımızda başlayan eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim şeklinde 18 Eylül'e kadar devam edecek. EBA'ya ulaşamayan öğrenciler için de EBA Destek Noktası Okullar belirlendi. EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet imkanı bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için okul / kurumlarda oluşturulan alanlardır.

   Evinde internete erişemeyen öğrenciler okul idareleri tarafından tespit edilmiş olup, toplamda 51 okulumuz EBA Destek Noktası olarak belirlenmiş ve bu okullardaki EBA'ya ulaşım sağlayabilecek toplamda 453 etkileşimli tahta/bilgisayar hazır hale getirilmiştir. Taşımalı eğitim yapılan 18 okulumuz da EBA Destek Noktası olarak belirlenmiş olup,  bu okullarımızın bulunduğu mahalleler dışındaki mahallelerden bu okullarımıza taşınan mahallelerdeki öğrencilerimiz için de muhtarın hijyen koşullarını sağlaması koşuluyla, köy odası , cami vb. yerlere geçici olarak bilgisayar ulaştırılmış ve EBA Destek Noktası oluşturuldu.

   Ayrıca okul kapasitelerinin yeterli olmaması durumunda kendi okullarında bu hizmetten faydalanamayan öğrencilerimiz için Şht. Yzb. Atilla Savaş Acarca Ortaokulu tüm okullarımıza hizmet verecek şekilde EBA Destek Noktası olarak belirlendi.

   Öğrencilerin EBA Destek Noktasından hangi saatlerde yararlanacağı, sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanmıştır. Öğrencilerin bilgisayar kullanım süreleri, bir canlı ders süresinden az olmamak kaydıyla en fazla 2 saat olacak.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Bu eğitim-öğretim yılını diğer yıllardan farklı olarak uzaktan eğitimle hep birlikte açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her şeyden önce tüm idareci, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun. Önceki yıllardan farklı olarak bu eğitim-öğretim yılı korona salgını tedbirleri altında gerçekleştirilecektir. Amacımız 21 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze eğitim başladığında her yönüyle okul ve kurumlarımızı yüz yüze eğitim için hazır hale getirerek tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin hijyen kaygılarını ortadan kaldırmaktır." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İlk, dersler, uzaktan, eğitim, ile, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.