Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 12:27
 
İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar
Karacabey Adnan Menderes Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencileri, İngilizce Öğretmenleri Canan Can danışmanlığında "IroName Island" isimli e-Twinning projesi yürütüyorlar. Bu proje öğrencileri çeşitli etkinliklerle web 2.0 araçları ile tanıştırıyor.
EĞİTİM Haberi
İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar

   Proje, öncelikle öğrencilerin İngilizce dersine olan ilgilerini arttırmayı hedefliyor. Bu hedef kapsamında öğrencilerin eğlenceli aktivitelerde yer almalarına imkân sağlıyor. 

   Öğrenciler bu proje sayesinde kendilerini özgürce ifade ederken, diğer ortak okullardaki farklılıkları ve benzerlikleri tartışabilecek. Ayrıca teknolojiyi etkin kullanarak kendi fikirlerini üretebilecekler. Öğrenecekleri web 2.0 araçları sayesinde de kendi öğrenme materyallerini oluşturabilecekler.
   Proje kapsamında öğrencilere güvenli internet kullanımı ve internet etiği ile ilgili bilgiler de verilmektedir. Bu sayede İngilizce dersinin verimliliği ve öğrenmenin kalıcı hale gelmesi hedefleniyor.
   Okulun bu çalışması aynı zamanda Bakanlığın Eğitim Bilişim Ağı olan EBA'da yayınlanıyor. EBA'daki yayına http://www.eba.gov.tr/haber/1570563529 linkinden ulaşabilirsiniz.
   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Bu projenin gerçekleştirilmesinde, başta tüm öğrencilerimiz olmak üzere, okul yönetimini ve danışman öğretmenimizi tebrik ederim." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İngilizceyi, eğlenerek, öğreniyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.