Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 18:40 Bu haber 4541 kez okundu
 
Karacabey Kızılay çalmadık kapı bırakmadı
Salgın döneminde arttırdığı yardımlarını Ramazan yardımlarıyla üst seviyelere çıkaran Kızılay Karacabey Temsilciliği , ilçedeki birçok insana yardım eli uzatmanın gururunu yaşıyor.
GÜNDEM Haberi
Karacabey Kızılay çalmadık kapı bırakmadı

   Kızılay temsilcilik koordinatörü Ahmet Kırmızı, “Gerek pandeminin mağdur ettiği insanlarımıza, gerekse Ramazan ayında yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize bağışçılarımızın desteği ile el uzattık. Temsilcilik personelimiz ve Kızılaycı gönüllülerimiz gece gündüz çalıştı, çalınmadık kapı bırakmadı.

   Hayırseverlerin bağışlarıyla kaynayan kazanlar Ramazan ayı sonuna kadar iftar  sofralarına sıcak yemek olmaya devam etti. Karacabey temsilciliği olarak 60 aileye sıcak iftar yemeği dağıtımında bulunuldu. Bunun yanında Gıda ve hijyen kolileri ihtiyacı olanın evine bereket oldu. Çocukların yüzü hazırlanan  paketlerle güldü. Pandemi ve Ramazan yardımları sürecinde gönüllülerle birlikte 20 Kızılaycı Karacabey ilçemizde  sahada aktif görev aldı.

   Yardım seçenekleri arasında gıda desteğine özel bir önem veren Kızılay Karacabey Temsilciliği , 1500  aileye birer ay yetecek gıda paketleri ulaştırdı. Gıda kolileri ile birlikte bağışçılarımızın yapmış olduğu  kurban paylarından hazırlanan yaklaşık 950  adet  kutu kavurma ve kıyma  konservesi de dağıtıldı. Ayrıca bunun yanında yine bağışçımızdan gelen 70 adet kıymada ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

   Vefa sosyal destek gurubuyla birlikte ilçede 500 adet gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi. Kızılay genel merkezimiz tarafından ilçemizde 150 kişiye 400 TL nakdi yardım desteği sağlanıldı. Temsilciliğimize fitre ve zekat bağışında bulunan vatandaşlarımızın bağışları toplam 10 kişiye kişi başı 900 tl olarak teslim edildi.

   Koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlarında kapısını çalarak sıcak pide ve ekmek ikramında bulunduk. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde  kapı kapı dolaşan Kızılay ekibimiz 5000 adet ekmek ve pide dağıtımı gerçekleştirdi. Emniyet mensuplarına teşekkür amaçlı ikramlık dağıtımları gerçekleştirildi.

   Karacabey Kızılay Temsilcilik ekibimizin  ihtiyacı olanlara ulaşmak için zaman kavramı olmadan çalıştığını dile getiren Kızılay Karacabey Temsilcilik Koordinatörü Ahmet Kırmızı, İhtiyaç sahiplerine ulaşmamızda bize destek olan hayırseverlerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Onlar sayesinde sofraların bereketi arttı. Kızılay olarak bizde bu kısa zamanda ilçemizin en ücra köşesine kadar ulaşma fırsatı bulduk. Bayramı bayram etmek için elimizden gelenin fazlasını yaptık. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi hala geçmiş değil. Yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz."  dedi.

 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, Kızılay, çalmadık, kapı, bırakmadı, ,
Yorumlar
side>
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.