Haber Detayı
18 Nisan 2020 - Cumartesi 12:53 Bu haber 6591 kez okundu
 
‘Kimse ile görüşülmeden bir tasarı oluşturuldu’
Saadet Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Salih Koçak, yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
‘Kimse ile görüşülmeden bir tasarı oluşturuldu’

 Sözlerine ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, hastalara ise acil şifalar dileyerek başlayan Koçak, vatandaşlara bu süreçte salgınla ilgili alınan tedbirlere uyma çağrısında bulundu.

     TBMM'de kabul edilen infaz tasarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Salih Koçak, “Af tartışmaları gündeme geldiği ilk günde Sayın Cumhurbaşkanı, 'devlet sadece kendisine yapılan suçları affedebilir' gibi doğru bir anlayış gösterdi. Ancak bu anlayış ile çıkılan yolun sonunda ise hiçbir tarafın görüşü alınmadan hazırlanan bir tasarı hazırlandı ve hazırlanan tasarı Meclis'te kabul edildi. Bizim burada söyleyeceğimiz tek şey, umarız bu tasarı yeni mağduriyetlere neden olmaz ve var olan mağduriyetleri büyütmez.” dedi.
     Koronavirüs salgını sonrası hükümetin açıkladığı destek paketleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Koçak, “Vatandaşa 'evde kalın' çağrısı yapılırken, açıklanan paketten uçak bilet fiyatlarına indirim, konut kredilerinde kolaylık, emeklilerin en düşük maaşlarının 1500 liraya çıkarılması, bayram ödemelerinin öne çekilmesi gibi maddeler çıktı. Ancak vatandaşa evde kaldığı sürede ilaç olacak bir destek verilmedi.” dedi.
     Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan ve öncesinde ortaya çıkardığı görüntüler ile kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan sokağa çıkma yasağı kararına da değinen Koçak, “İki günlük sokağa çıkma yasağının zamanlaması yanlıştı. 300 bin insan sokaklarda hiçbir tedbir olmadan birbirlerine kaynaştı. Umarız bu durum yeni vakaların ortaya çıkmasına sebebiyet vermez ve yetkililer de gereken dersi alır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Kimse, ile, görüşülmeden, bir, tasarı, oluşturuldu’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.