Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 15:41 Bu haber 7680 kez okundu
 
'Millet sadaka değil, vergilerinin karşılığını istiyor!'
Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Ülkemizde bir yanda salgınla topyekûn bir mücadele verilirken, bir yandan da ‘Kanal İstanbul’ gibi tartışmalı projeler için ‘maskeli ihaleler’ yapılması ve hemen ardından Ulaştırma Bakanlığı’nda yaşanan görevden almaların vatandaşların aklında soru işaretlerine neden olduğunu belirten Koçak, iktidarın şeffaflık ilkesine uymasını ifade ederek, gerçekleştirilen bu görevden almanın gerekçesinin neden açıklanmadığının izah edilmesi gerektiğini kaydetti.
EKONOMİ Haberi
'Millet sadaka değil, vergilerinin karşılığını istiyor!'

     Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan koronavirüs salgınına karşı milli dayanışma kampanyası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, “Devletin asli görevini yerine getirmeyişinin üstünü, çalışılmış reklam çalışmaları ve reality şovlarla örtemezsiniz. Millet sadaka değil, şu ana kadar akıttığı alın terinin, harcadığı emeğinin ve ödediği vergilerin karşılığını istiyor” dedi.

     Sağlık Bakanlığı’nın il ve ilçelerin koronavirüs vaka sayılarının açıklanmasının önemli olduğunun altını çizen Aydın, “Bu açıklama, sürecin şeffaf ve hep birlikte yönetilmesi açısından önemli olduğu gibi, ‘herkes kendi OHAL’ini ilan etsin’ denildiği bir dönemde vatandaşın kendi tedbirlerini alması açısından da ehemmiyet arz etmektedir” dedi.

      Sosyal medya paylaşımı nedeniyle bir TIR şoförünün gözaltına alınmasını eleştirerek sözlerine devam eden Aydın, “Toplumun tanı kitlerine ulaşamadığı dönemde bu kitlerle oyun oynayan yandaş zenginlerin çocukları ve bu kitlerin satışını yapan vekil çocukları hiçbir sorguya maruz kalmazken; ‘Evde kal diyorsunuz ama bu faturalar varken çalışmak zorundayım’ diyen TIR şoförleri gözaltına alınmaktadır. Şimdi soruyoruz; ‘beni bu virüs öldürmez, beni senin bu düzenin öldürür’ diyen TIR şoförü vatandaşımız haksız mıdır? Allah’tan korkun. Hiç mi vicdanınız yok? İnsanımızın haklı isyan etme hakkı da mı yok? TIR şoförünün söylediklerinde ne yanlışlık var? TIR şoförüne yapılan muamele tüm halkımıza yapılmış muamele gibidir” dedi.

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan milli dayanışma kampanyasına da değinen Aydın, “Biz doğrudan halkımıza verilmek üzere 600-700 milyar TL’lik kaynak oluşturulmasından bahsederken Cumhurbaşkanımızın IBAN numarası vererek halktan para istemesi insanlarımızda büyük bir hayal kırıklığı oluşturmuştur. Devletin asli görevini yerine getirmeyişinin üstünü çalışılmış reklam çalışmaları ve reality şovlarla örtemezsiniz. Millet sadaka değil, şu ana kadar akıttığı alın terinin, harcadığı emeğinin ve ödediği vergilerin karşılığını istiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: 'Millet, sadaka, değil,, vergilerinin, karşılığını, istiyor!',
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.