Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:29
 
Öğrencilere ‘Hoş geldin’ aşuresi
Büyükşehir Belediyesi, üniversite sınavına girerek Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) okumaya hak kazanan öğrenciler ile öğrenim görenlere aşure dağıttı. Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikten yaklaşık 500 kişi faydalandı.
YAŞAM Haberi
Öğrencilere ‘Hoş geldin’ aşuresi

BTÜ öğrencileri, yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcında Büyükşehir Belediyesi’nin okul kampüsünde kurduğu aşure kazanının etrafında buluştu. Muharrem Ayı nedeniyle organize edilen etkinlik, yine Büyükşehir Belediyesi tarafından BTÜ içerisinde kurulan ‘Öğrenci Karşılama Noktası’nda yapıldı. Aşure dağıtımına öğrenciler, akademisyenler ve personel büyük ilgi gösterdi. Etkinliğe, BTÜ Genel Sekreter Yardımcısı Azam Ay ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Nurullah Yıldız da katıldı.

   Organizasyonda ayrıca, standa gelen öğrencilere ‘içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu’ Büyükşehir paketleri de hediye edildi. Etkinlikte arzu eden öğrenciler, ‘Bursa Hatırası’ isimli platformu önünde fotoğraf çektirerek, hatıra fotoğraflarını basılı olarak ücretsiz teslim aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, ‘Hoş, geldin’, aşuresi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.