Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 09:26
 
Olta balıkçıları yarışacak
Karacabey, bu yıl ilk kez Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
Olta balıkçıları yarışacak

Bursa'da, binlerce üyesi bulunan ve oluşturdukları sosyal platform ile çeşitli etkinliklere ve paylaşımlara imza atan Bursa Balık Avı Meraları Platformu (B.A.M.), 8 Mart Pazar günü Karacabey Belediyesi'yle birlikte, Malkara sahilinde “Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası” düzenleyeceğini duyurdu. 
   Bu kapsamda önceki gün Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelen platform yöneticileri İlker Pehlivanoğlu, Alper Yamakoğlu ve Metin Solaklar, etkinliğin detaylarını paylaştı. 
Bilinçli olta balıkçılığı vurgusu
   Bursa'da bu kadar yoğun bir katılımla gerçekleştirilecek ilk etkinlik olduğunu belirten BAM Grubu Kurucusu İlker Pehlivanoğlu, “Etkinliğimize kadınların da yoğun bir katılımı olmasını bekliyoruz ve bu, bizleri daha da mutlu etti. Aile boyu bir faaliyet olarak, kısmetse pazar günü Malkara sahillerini renklendireceğiz. Yarışmamız çerçevesinde, balık limitleri ve yasaklı türler dereceye alınmayıp diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bilinçli avlanmaya vurgu yapmak adına da önemli bir fırsat çünkü bu. Etkinliğimiz bir yandan sosyal ve kültürel bir değer taşırken, bir yandan da bilinçli olta balıkçılığının bir örneği olmasını hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Ali Özkan'a da bu anlamda bizlere sağladığı destekten ötürü teşekkür ederiz'' dedi. 
İlkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz
   Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, “Karacabey'de göreve geldiğimiz günden bugüne pek çok etkinliği nitelikli hale getirmekle kalmadık, ilkleri de Karacabey'de gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Karacabey'in 22 kilometrelik Marmara Denizi'ne olan kumsalının, yaz turizmi haricinde olta balıkçılığı için de değerlendirilmesi adına bu etkinlikte önemli bir fırsat. Bizler de B.A.M. Grubuyla birlikte, Bursalı sportif olta balıkçılarını ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Katılımcı sayısının 200'lerin üzerine çıkacak olması sevindirici. Bir o kadar da olta meraklısı, o gün muhtemelen ailece bizlerle olacak. Halka açık olan etkinliğimize tüm Karacabeylileri davet ediyorum'' dedi.

   Yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecek.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Olta, balıkçıları, yarışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.