Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 15:06 Bu haber 4528 kez okundu
 
Planlı ve yaygın üretim seferberliği
Saadet Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Sait Ünlü, yaptığı basın açıklamasıyla gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Planlı ve yaygın üretim seferberliği

Sait Ünlü, yapılan yardımlar ve alınan önlemlerle vatandaşların mağduriyetlerinin giderilemediğini belirterek, “Hangi para ile hangi faturanın ödeneceği, vatandaşın en büyük sıkıntılarından biri. Vatandaş, üstüne bir de çarşı pazarda fiyatların el yakmasıyla iyice çıkmaza girdi. Özellikle sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş artışlar, ev bütçesi açısından ciddi sakıncalar oluşturdu. Ayrıca işsizlerin, yoksulların, çalışanların, küçük işletmelerin, esnafın ve çok sayıda hane halkının yaşadığı gelir kaybının başka sosyal sorunlara zemin hazırladığı da gözden kaçırılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

     Sait Ünlü, vatandaşlardan hâlâ maskeye ulaşamayan milyonlarca kişi olduğunu ve talebin karşılanamadığını belirterek, “Eczaneler ayrı mağdur oldu, vatandaş ayrı. En sonunda yine başa dönerek maske satışının yapılacağını söylediler. Bu nasıl bir dağıtım karmaşası? Vatandaşına maske ulaştırmak bu kadar mı zor? Üstelik daha kendi vatandaşlarımıza tam olarak dağıtım sağlanamamışken, ABD’ye ve bazı Avrupa ülkelerine malzeme yardımı yapılmasını da biz anlayamadık. Anlayan varsa beri gelsin. Türkiye’de iktidar kampanya açıp halktan yardım toplamıyor mu? Kendi milletinden yardım toplarken ABD’ye yardım dağıtmak nedir Allah aşkına. Bu nasıl bir tuhaflıktır? Biz Amerika’ya yardım ediyoruz. Amerika terör örgütlerine yardım ediyor. Bir iktidar bu kadar mı basiretsiz olur?”

     İktidarının aldığı ekonomik tedbirlerin yetersiz olduğunu söyleyen Sait Ünlü, “Salgın sürecini en az hasarla atlatmak için daha köklü önlemler almalıdır. Bu süreçle zincirleme olarak baş gösteren ekonomik çöküşü önlemek için bir strateji ve program dâhilinde kısa vadede ekonomiye yapılacak desteklerde kararlı bir duruş gösterilmelidir. Hükümet bugüne kadar uyguladığı ekonomi politikasındaki yanlışları görmeli ve bundan sonra her alanda yerli üretim hamlesi başlatmalıdır. En başta temel gıda maddelerinde dışa bağımlı olma durumunu sonlandıracak adımlar atılmalıdır. Planlı ve yaygın üretim seferberliği hemen hayata geçirilmelidir” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Planlı, ve, yaygın, üretim, seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.