Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 13:45 Bu haber 550 kez okundu
 
"Saadet Partisi yeni döneme damga vuracak!"
Saadet Partisi Tanıtma Birim Başkanı Yusuf Yavaş, yaptığı basın açıklamasıyla Saadet Partisi’nin yeni konseptinin detaylarını paylaştı.
SİYASET Haberi

     Pandemi sonrası yeni dönemde Saadet Partisi’nin çalışma temposunu daha da yükselterek, güçlü bir şekilde sahaya ineceğini söyleyen Yavaş, ‘Yaşanabilir Türkiye İçin; El Ele, Hep Birlikte’ sloganıyla il ve ilçe kongrelerinin tamamlanacağını belirtti.

     Son yıllarda ülkenin hemen her alanda tıkandığını, insanların yorulduğunu ve siyaset kurumunun yıprandığını söyleyen Yavaş, “Eğitimden dış politikaya, tarımdan sanayiye, ekonomiden adalete, yürütülen politikalar işlevsizleşmiş, ülkemizi idare edenler insanlarımızın sorunlarına çözüm üretmekten çok, algılarla günü kurtarmaya yönelik politikalar üretmeye odaklanır hale gelmiştir. Türkiye, yeni bir yol ayrımındadır ve siyaset anlayışında yeni bir döneme girilmektedir. İnsanlarımız artık, kutuplaştıran, çözüm üretmekten çok kavga ve polemik üreten, gerçek gündemler konuşulmasın diye suni gündemlerle meşgul olan siyasilerden, partilerden ve siyaset anlayışından bıktı ve artık kendi dertlerine derman olacak, herkesi kucaklayacak, çözüm üretecek bir siyasi anlayışı görmek istiyor; bir çıkış kapısı, bir umut arıyor.” ifadelerini kullandı.

     Saadet Partisi olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Yavaş, “Saadet Partisi olarak, bu yeni döneme çok farklı, Türkiye siyasetinde ilklerin olacağı, insanımızın arayışına denk düşen yeni çalışmalarla giriyoruz. Öncelikle ülkemizin, toplumumuzun, iktidar ve muhalefet seçmenlerinin durum analizini yaparak hazırlamış olduğumuz çalışmalarla birlikte yeni bir yaklaşım ortaya koyuyoruz. Pandemi sonrası bu yeni dönemde Saadet Partisi, çalışma temposunu daha da yükselterek, güçlü bir şekilde sahaya inecek ve ‘Yaşanabilir Türkiye İçin; El Ele, Hep Birlikte’ sloganıyla il ve ilçe kongrelerini tamamlayacaktır. Partimiz, Türkiye’nin içinde bulunmuş olduğu bu badireli süreçte bütün kesimlere güven ve cesaret veren, çıkış ve çözüm yolunu gösteren, insanların dertleriyle dertlenen ve buna göre siyaset üreten bir anlayış ortaya koyacaktır.” dedi.

     “Türkiye’de bugün her kesimden insanın ortak talebi Yaşanabilir Türkiye’dir” diyen Yavaş, “Ne kadar kutuplaştırmak isterlerse istesinler; bu ülke bizim, bu ülke hepimizin! Madem yaşadığımız sorunlarımız ortak, öyleyse bunlara beraber çözüm üreteceğiz. Bu ülkede, hep birlikte insanca yaşamaya hakkımız var ve bunun için hepimiz gayret göstermeliyiz, artık bir şeyler yapmalıyız. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu darboğazdan çıkmak ancak ve ancak, polemik siyasetinden uzaklaşıp, çözüm siyasetine geçişle mümkündür. Bunu Saadet Partisi olarak biz gerçekleştirecek ve bu ülke için bir şeyler yapmak ve sorunlara çözüm üretmek isteyenlerin buluşma noktası olacağız. Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretecek tek siyasi partinin Saadet Partisi olduğunu milletimizin her bir ferdine tek tek anlatacağız.” dedi.

     Yavaş, yapacakları çalışmalarla siyasetteki ciddi bir boşluğu dolduracaklarına vurgu yaparak, şöyle devam etti:

“Gittikçe karamsarlığa kapılan insanlarımıza, yarınlara dair hayallerini yitiren gençlerimize ümit aşılayacak, suni gündemlere takılıp kalmadan, siyasete yön verecek, herkese ulaşacak, ‘daha güzel bir Türkiye aslında mümkün’ dedirtecek ve gerçekçi bir muhalefet anlayışıyla Türk siyasi hayatına yeni bir siyaset tarzı getireceğiz. Saadet Partisi olarak, suni gündem duvarlarını aşarak, bu ülkede esas konuşulması gerekenleri, insanlarımızın taleplerini, beklentilerini, sorunlarını en yüksek sesle dile getireceğiz. İşçi, işsiz, memur, esnaf, çiftçi, sanayici, emekli fark etmeksizin herkesin sorunlarına çözüm üretecek, bu ülkenin kadınlarının, çocuklarının, gençlerinin taleplerini dikkate alacak, EYT’lilerin ve KHK’lıların hak arayışlarına destek olacağız.”

     Kutuplaşmalara, liyakatsizliğe, işsizlik ve gelir adaletsizliğine son vereceklerini söyleyen Yavaş, “Hukuksuzluklara, ahlaki ve manevi çöküşe, kültürel yozlaşmaya dur diyeceğiz. İsraf, rüşvet ve yolsuzluğu rafa kaldıracak, üretime dönük olmayan, borca dayalı ve ülkemizi iflasa sürükleyen yatırım anlayışına son vereceğiz. Üreterek kalkınma modelini benimseyen, adil paylaşım ve şahsiyetli dış politikayı esas alan, toplumsal barışı tesis edecek, ahlaki ve manevi kalkınmayı ihmal etmeyen, herkes için adalet, şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik anlayışını içerecek politikalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

     Saha çalışmalarından dijital platformlara, her mecrada en güçlü çalışmayı Saadet Partisi kadrolarının yapacağını söyleyen Yavaş, “Yapacağımız dijital kampanyalarla da birlikte, teşkilat mensuplarımızın haricinde gönüllülerimizi de bünyemize dâhil ederek, sosyal medyayı en güçlü ve doğru şekilde kullanacağız. Yeni dönem çalışmalarımızla birlikte; politikalarımız, konseptimiz ve sloganlarımız, Türkiye genelinde vatandaşlarımız tarafından duyulacak, görülecek, benimsenecek ve de takdir edilecektir; bu konuda her zaman olduğu gibi teşkilat mensuplarımıza güveniyoruz. Teşkilat mensuplarımızın gayretleriyle toplumun her kesimine ulaşacağımıza, yarım asrı aşkın siyasi tecrübesi, bilgi ve birikimi ve tertemiz mazisiyle Saadet Partisi’nin, gerçekleştireceği kongreler, yapacağı bu çalışmalar ve ortaya koyacağı politikalar ile yeni döneme damga vuracağına ve yoluna daha emin, daha kararlı, daha güçlü devam edeceğine olan inancımız tamdır. ’Yaşanabilir Türkiye İçin’ ortaya koyduğumuz bu çalışmaların ve girmiş olduğumuz yeni dönemin ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: "Saadet, Partisi, yeni, döneme, damga, vuracak!",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.