Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:00 Bu haber 3838 kez okundu
 
Siyer-i Nebi Yarışması ödülleri verildi
Anadolu Gençlik Derneğinin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAS) Hayatının ve islam ahlakının öğrenilmesi amacıyla her yıl düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi, Karacabey Anadolu Gençlik Derneği' Dernek Binasında gerçekleştirilen ödül töreni ile hediyelerini takdim etti.
YAŞAM Haberi
Siyer-i Nebi Yarışması ödülleri verildi

   Yarışmada Karacabey birincisi, Bursa'da  da 4. olan Karacabey Anadolu İmam Hatip 12 . sınıf Öğrencisi Ahmet Görgendemir, Karacabey İkincisi Ulviye Matlı Fen Lisesi 11.sınıf Öğrencisi Efe Berk Portakal,Üçüncü olan Karacabey Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi  Fatma Kapan'a hediyeleri verildi.

   Programda Karacabey Anadolu Gençlik Derneği Karacabey Temsilcisi Mustafa Yapa; gençlerimizin Tv ve İnternet yolu ile gelen ahlaksızlık, kültürel yozlaşma ve inanç kirliliği ile karşı karşı kaldığını; bu saldırının gençlerimizin ahlaklarını yıkmak , imanlarını sarsmak ve milli kültürümüzü Anadolu coğrafyasında boğmak amacında olduğunu söyledi. Tüm bu saldırıların ve toplumsal problemlerin tek kurtuluş yolunun islam Ahlakına yani Hz. Muhammed'in  (SAS)  ahlakına dönmek olduğunu ifade etti.

   Tam 50 yıldır Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı'nın  ''önce ahlak ve maneviyat '' düsturu ile çalıştığını ,Siyer-i Nebi yarışmasını da yıllardır Milli ve Manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirme hedefine ulaşmak için yaptıklarını dile getiren Mustafa Yapa , bu milletin  evlatlarını şer odaklarına asla teslim etmeyeceklerini , çalışmalarına gece gündüz devam edeceklerini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Siyer-i, Nebi, Yarışması, ödülleri, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.