Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 16:56 Bu haber 2113 kez okundu
 
Sokağa maskesiz çıkanlar dikkat!
Koronavirüs salgın tehlikesi sürüyor ve maske takma zorunluluğu Karacabey’de de devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Sokağa maskesiz çıkanlar dikkat!

Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin ilçede sürdürdüğü sıkı denetim çalışmalarında maske takmayanlara ceza yağdı. Bu kapsamda şu ana kadar 543 kişiye 900 TL’den 488 bin 700 TL idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

   COVID-19 ile mücadele kapsamında ilçenin birçok noktasında denetim çalışmalarını sürdüren Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin ilçe genelinde 543 kişiye maske takmadığı için 900 TL’den toplam 488 bin 700 lira para cezası kesildiği kaydedildi.

   Tüm uyarılara karşın, Karacabey’de maskeyi doğru şekliyle takmayanlar bulaş riskini artırarak vatandaşların sağlığıyla oynuyor. Sıcaktan bunaldığını öne süren vatandaşlar, maskeyi burunlarının ya da çenelerinin altında tutuyor. Bazı vatandaşlar ise ceza yemekten korktukları için yüzlerine takmadıkları maskeleri ceplerinde veya çantalarında taşıyor. Denetimlerde bu vatandaşlara da idari para cezası uygulanıyor. Ceza yazılanlardan bazıları maske takmayı unuttuklarını söyledi. Polis ekipleri, maskeleri kurallara göre takmayanları da uyardı. İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile önümüzdeki günlerde de maske denetimlerinin artarak devam edeceği bildirildi.

Sokağa maskesiz çıkanlar dikkat, işin ucunda hapis var!

   Korona virüsle mücadele kapsamında normalleşme adımlarıyla beraber hafta sonları sokağa çıkma yasağı sonlandırılırken kapalı mekanlarında açılmasına izin verildi. Ancak vaka sayılarında meydana gelen artışla beraber kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlarda da maske takma zorunluğu getirildi. Maske takmayanlara para cezası kesilirken Karar gazetesinde yer alan habere göre maske takmayanlara Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesine göre de 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi de mümkün.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Sokağa, maskesiz, çıkanlar, dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.