Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 06:59
 
Şort Nedir? İlk Şort Ne zaman Giyilmiştir?
İlk defa 1937 yılında iki kadın tafaından giyilen ve o dönemde oldukça tepki çeken Şort, pantolonun kısaltılmış halidir. Kimi zaman pantolonların kesilerek, farklı tarzlarda kullanılması da söz konusu olmuştur.
YAŞAM Haberi
Şort Nedir? İlk Şort Ne zaman Giyilmiştir?

İlk defa 1937 yılında iki kadın tafaından giyilen ve o dönemde oldukça tepki çeken Şort, pantolonun kısaltılmış halidir. Kimi zaman pantolonların kesilerek, farklı tarzlarda kullanılması da söz konusu olmuştur. Özellikle kadınların tercihi olan Şort bir süre sonra dizlere kadar uzatılarak bermuda şort olarak kullanıcısına sunulmuştur.

Bermuda şort rahat ve kullanışlı olması açısında oldukça ilgi görmektedir.

Erkek Giyimde Bermuda Şort Farkı

Yazın sıcak güneşinden bunalıp, rahat ve güneşin faydalı ışıklarından faydalanmak isteyenler için bir alternatif olarak sunulan erkek şortlar, son dönemlerde epey rağbet görmektedir.

Bu nedenle bir çok ünlü firma, erkek giyimde hem rhatlığı hem de şıklığı ön plana alarak, birbirinden farklı desenlerde ve renklerde erkek bermuda Şort üretmişlerdir. Kadın mini şortların aksine, erkek şortlar dize kadardır.

Şort ve Polo Giyim

Erkek giyimde öncü marka Polo, erkek asaleti, gücü ve imajını sunduğu yüzlerce ürünü ile tecih sebebidir. Yaz mevsiminin boğucu sıcağından deniz kenarlarına kaçan kişilerin tercih ettiği rahat kıyafetler arasında yer alan erkek Şort yer almaktadır. Polo bu alanda da  farklı tarzlara uygun renk ve modellerde binlerce ürünü kullanıcısının beğenisine sunmaktadır.

Polo internet sitesinde; 2019 erkek Şort modelleri arasında yer alan Capri modellerde farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Ancak, yılın en gözde renkleri arasında il etapta, siyah, lacivert ve özellikle gri renkler ön planda bulunmaktadır.

Ayrıca uygun ödeme seçenekleriyle de, Polo erkek Şort modelleri için https://tr.uspoloassn.com/erkek-sort-capri/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şort, Nedir?, İlk, Şort, Ne, zaman, Giyilmiştir?, , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.