Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 10:03
 
Sütaş büyümeye devam ediyor
Herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyeleri ile büyümeye devam ediyor. Son olarak Karacabey’in önde gelen sanayi kuruluşlarından Sütaş, La Lorraine, Uludağ İçecek platformun yeni üyeleri oldu.
EKONOMİ Haberi
Sütaş büyümeye devam ediyor

  Sürdürülebilir Gıda Platformu, bugünün gıda ile ilgili sorunlarına sorumlu üretim-tüketim mottosuyla bütünsel bir yaklaşımla ve sürdürülebilir gıda hedefi ile öncülük etmeyi amaçlıyor. Sürdürülebilirlik Akademisi ve Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) öncülüğünde kurulan platforma üye olan markalar arasında; Aromsa, Balparmak, Chep Türkiye, Danfoss, Eker, G&T Enerji, İntertek, Leroy, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Metro, Migros, Pınar, Reis, Sütaş, Uludağ İçecek, Ülker yer alıyor. Son olarak platforma katılan Sütaş, La Lorraine, Uludağ İçecek ile birlikte üye sayısı 17 ye ulaştı.

   3 Aralık’ta Sürdürülebilir Gıda Platformu 2020’ye doğru toplantısını gerçekleştiren platform üyeleri bu toplantıdan yola çıkarak yeni çalışma kurulları oluşturarak, gelecek dönemde yapılacak çalışmalar için yol haritasını oluşturdu.
   Sürdürülebilir Gıda Platformu için ayrıntılı bilgiye https://surdurulebilirgidaplatformu.org/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Sütaş, büyümeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.