Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 12:36 Bu haber 2806 kez okundu
 
"Trafikte yarattığınız keşmekeşi niye durdurmuyorsunuz"
Vatan Partisi İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, ilçe içindeki trafik keşmekeşliği için sert eleştirilerde bulundu.
SİYASET Haberi

Vatan Partisi İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, ilçe içindeki trafik keşmekeşliği için sert eleştirilerde bulundu. Kurur; yasa ve genelgelerin uygulamadığını belirterek sorumluluk makamları Büyükşehir ve Karacabey Belediye Yönetimine ağır eleştirilerde bulundu. Kurur; "Karacabeyimiz uygulanmayan genelge ve yasalarla Teksas vahşiliğine benzetilmiş durumdadır. Seçilen ve atananların sorumluluğu büyüktür. Özellikle üçlü ama güçsüz AK Belediyeler görev yapmamaktadır" dedi.

   Haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantısı sonrası yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisinin açıklamasını İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur yaptı. Kurur yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü. "Gūnbegün arttırılan trafik keşmekeşi Akp'nin yerel yönetimlerdeki yetersizliğini, bilgisizliğini ve genelge ile yasaları uygulamaktaki eksikliğini ortaya koymuştur. Geçmiş dönemleri sürekli suçlayan anlayışları ile Beledi ve Kamucu çözüm anlamında çare uretememeyi vizyon ve misyon örtüsü ile göstermemeye çalışmaktadırlar. Güneş balçıkla sıvanmıyor. Yine görsel şovlarla yeni açılan otoparkımıza sığındılar. Bir süre ücretsiz reklamı ile yine çözüm üretemeyen, yaptık oldu görsel şovuna sığınan bu reklamlar Karacabeyimize gerçek çözümü sunmaktan çok uzaktadır. Kaldırım ve yaya yolları, minibüs durakları işgal altındadır. Trafikte ana yollar üst úste araç parkları 3T gibi vb görsel ve içeriksiz reklamların çok uzağında gerçeklerdir. Genelge ve yasalar uygulanmamakta, Büyükşehir ve Karacabey Belediyeleri topu birbirine atmaktadır. Ana caddeler Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğundaymış, oraya o bakamazmış, buraya bu bakamazmış. Üçlü ve güçlü sloganıyla yerelde oy isteyip seçilmediniz mi? Yasa ve genelgeleri uygulayın, sizi engelleyen nedir? Ya da bir başka anlatımla kimlerdir? Bir ülkenin zenginliģi mal varlığı değil insanlarının nasıl yaşatıldığıdır" dedi.

   Kurur trafik keşmekeşine karşı genelge ve yasaları anımsattığı açıklamalarına şöyle son verdi. " 3 Temmuz 2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Yasasının 51 inci maddesine dayanılarak hazırlanan Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 11 Nisan 2007'de yayınlanan genelgesinde diyor ki; yasalarla Belediyelere verilen trafik görev ve yetkilerinden Belediye Başkanlığınca uygun görülenleri yürütmek. Belediye olarak bu genelgenin ve yasanın uygulanmasına niye çabalamıyor sunuz? Niye kaldırımlar, yaya yolları, duraklar işgal altında? Cumhuriyet Alanımız, dış bağlantı sağlanan bulvarlar niye işgal altında? Niye trafiğe kapalı alanlardaki esnafla uğraşıyor, diğerlerine görmez-duymaz-bilmez oluyorsunuz? Hastane önündeki keşmekeş için niçin nöbetçi çıkarmıyor sunuz? Niçin ilçe pazaryerimizin çevresinde önlem almıyor sunuz? Orada bir okul var, çocuklarımızın yaşamını niye riske atıyorsunuz? Kent içi ses düzeyini arttıran sesli egzost ve müzik için gereğini yapmıyorsunuz? İşte yasa, işte genelge. Yakınamazsınız. Yasadaki değişikliklerde, genelgede partinizin iktidarına ait. Buyurun, sorumlulukta sizin çözümde".

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: "Trafikte, yarattığınız, keşmekeşi, niye, durdurmuyorsunuz",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.