Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:59 Bu haber 9890 kez okundu
 
Vatan Partisi: Üretim devriminin eşiğindeyiz
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rifat Narhın, ülke gündemine dair yazılı basın açıklamasında bulundu.
SİYASET Haberi
Vatan Partisi: Üretim devriminin eşiğindeyiz

Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı  Rifat Narhın, ülke gündemine dair yazılı basın açıklamasında bulundu.
   Başkan Rifat Narhın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   "Üretim devriminin eşiğindeyiz , atalarımızın dediği gibi kul dara düşmeden Hızır yetişmez sözü bu günler içindir. 
   Ülkemiz dardadır ve Hızır yetişecektir, bu Hızır da Vatan Partisidir .
   Ülkemiz çok köklü kararlar almak ve uygulamalara girişmek zorundadır. 
Ekonomi ve güvenlikte karşılaştığımız zor koşullar ülkemizi büyük kararlar almak mecburiyetinde bırakmaktadır.Büyük çözümü dayatıyor, Üretim devriminin eşiğindeyiz.
   Güvenlikle ilgili koşullar bir yana ülkemiz fırtınalı günlere girmiştir, fırtınalı günlerin en önemli ekonomi sorunu dış ödemeler açığıdır.
   Borç batağından çıkmak için büyük zorlukları yenmek gerekir, Yalnız ekonomide değil güvenlikte de ağır tehditlerle karşı karşıyayız , ancak bütüne bakarsak yaşadığımız süreç ülkemizi ABD nin kölelik sisteminden çıkıp Avrasya'daki bağımsız konuma yerleşmesi zorundadır.
   ABD bu sürece ekonomide , askeri yöntemlere kadar uzanan uygulamalarla yanıt vermektedir. Doğu Akdeniz den Hürmüz Boğazına kadar uzanan bir cephede ülkemizin bulunduğu bölge ülkeleriyle  ABD İsrail arasındaki gerginliğin tırmanışına tanık oluyoruz . Bu koşullarda ekonomi ve güvenlik sorunlarımız bir birine sımsıkı bağlanmıştır.
   Bulunduğumuz koşullar birinci cihan savaşının başlarını andırıyor. Ülkemiz bu durumda kısa süreli çözümler değil kalıcı çözümler üretecektir.
   Stratajik hedefte üreten ve birleşen ülkedir, Bu stratajik çözüm için uzun soluklu bir programın uygulanması gereklidir. Üretim devrimi programı gelişirken bu programın getireceği sorunları aşacak kısa vadeli program da devreye girecektir,risklere karşı kalkan görevi görecektir.
Stratajik çözüme üretim devrimi diyoruz
   Üretim devrimi sürecinin zorlukları göğüslemeye yönelik kısa süreli programın başlığı Milli Direnme Ekonomisidir, yeniden Atatürk rotasına girmek Milli Hükümetle olur, Türkiye ittifakı ile olur."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Vatan, Partisi:, Üretim, devriminin, eşiğindeyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.