Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 09:27
 
Yeniden inşa edilecek okulun altına otopark
Bursa Valiliği, il genelinde yapılan “Deprem Dayanıklılık Testleri” sonucu 24 okul hakkında yıkım kararı alındığını geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.
GÜNDEM Haberi
Yeniden inşa edilecek okulun altına otopark

   Buna göre Karacabey’de 1950 yılında hizmete giren 14 Eylül Ortaokulu A Blok ile Cumhuriyet İlkokulu’nun 1994’te faaliyete geçen A Blok ve 1975 yılında eğitim öğretime açılan B Blok binaları, depreme dayanıklılık açısından riskli görülmüştü. Bu nedenle, öğrencilerin can güvenliğini tehlikeye atmamak amacıyla bu binaların boşaltılmasına karar verilmişti.

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile birlikte geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldiği görüşmede, özellikle deprem riski taşıdığı için yıkım kararı alınan Karacabey Cumhuriyet İlkokulu ek binaları ve 14 Eylül Ortaokulu ile ilgili sürece dair görüşmelerinde, önemli adımlar atıldı.

Şehir merkezindeki trafik sorununu çözmede fırsat

   Belediye Başkanı Ali Özkan, şehir merkezindeki trafik ve park sorununu ortadan kaldırmak için yıkılacak okulun yerine yeni yapılacak inşaatı fırsat bilerek, inşaatın zemin katına katlı otopark oluşturulması yönündeki projesini, Bakan Ziya Selçuk’a sundu.

   Bakan Selçuk’un da olumlu baktığı çalışmayla ilgili müjdeli haberi aldıklarını açıklayan Başkan Ali Özkan, “Cumhuriyet İlkokulu’nun A ve B Blokları yıkılacak. Ve bu alanda, bahçesiyle birlikte yaklaşık 1900 m2’lik bir alan ortaya çıkacak. Yeni inşaat esnasında, bölgedeki trafik yoğunluğundan ötürü altını katlı otopark yapma talebimiz Sayın Bakanımız tarafından olumlu karşılandı. Bizler, ilçemizdeki otopark sorununu çözmeye kararlıyız. Bu anlamda, sayın bakanımıza ve değerli Bursa milletvekillerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Yeniden, inşa, edilecek, okulun, altına, otopark,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.