Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:53
 
Zorunlu göçün 30. yılı konuşulacak
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bulgaristan’dan zorunlu göçün 30. yılında gerçekleştirilecek özel etkinliğe ev sahipliği yapacak.
YAŞAM Haberi
Zorunlu göçün 30. yılı konuşulacak

Bulgaristan’dan zorunlu göçün 30. yıldönümü; Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi, Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ve Diplomasi Araştırmaları Derneği işbirliğinde düzenlenecek etkinlikte konuşulacak. Yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda akademisyenin konuşmacı olarak yer alacağı programda fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimleri de yer alacak.

   İki oturum şeklinde yürütülecek programın ilk oturumunda Emekli Büyükelçi Tahsin Burcuoğlu, Prof. Dr. Zeynep Zafer ve Dr. Ahmet Hasan konuşmacı olarak yer alacak. İkinci oturumda ise Prof. Dr. Stoyan Dinkov, Doç. Dr. Neriman Ersoy Hacısalihoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Kader Özlem ve Mehmet Türker yer alacak.

   Etkinlikte Bursa protokolü, akademisyenler, Bulgaristan göçmenleri ve öğrenciler de hazır bulunacak.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Zorunlu, göçün, 30., yılı, konuşulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.