Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 16:52 Bu haber 1376 kez okundu
 
2020 tercih danışmanlığı hizmeti başladı
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve YKS kapsamında tercih yapacak öğrencilere Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor.
EĞİTİM Haberi
2020 tercih danışmanlığı hizmeti başladı

   Konuyla İlgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimize sunacağımız tercih danışmanlığı hizmetli ile onların ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda kendilerine en uygun üst öğretim kurumlarına yerleşmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda rehber öğretmeni olan tüm resmi okullarımızda ve rehber öğretmeni olmayan okullarımızda ise Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde görevli rehber öğretmenlerimizden tercih danışmanlığı birimi oluşturuldu. Tüm ortaokullar ile tüm liselerde kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

   Ayrıca öğrenci ve velilerimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli rehber öğretmenlerimiz eşliğinde tercihlerini yapmak için 0 224 676 15 14 numaralı telefondan Rehberlik ve Araştırma Merkezine ulaşabileceklerdir.

   Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirler." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: 2020, tercih, danışmanlığı, hizmeti, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.