Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 12:24 Bu haber 3475 kez okundu
 
Başkan Kanar Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
YAŞAM Haberi
Başkan Kanar Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı

   Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulüyle ilan edilen ve Türk basınında bir dönüm noktası olan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nün 59. yılı dolayısıyla Mustafakemalpaşa'da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

   Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezinde düzenlenen etkinliğe Başkan Kanar’ın yanı sıra; yerel gazete ve radyo çalışanları, ulusal ajans temsilcileri ve köşe yazarları katıldı.

'Basın, milletin ortak sesi'  

   Başkan Kanar yaptığı konuşmasında, basın mensuplarının yapılan çalışmaların halka doğru ve zamanında iletilmesinde, başarıların alkışlanmasında, sorunların daha hızlı giderilmesinde önemli bir görev üstelendiğini belirtti. Demokrasinin öznesi olan basının milletin ortak sesi olduğunu söyleyen Başkan Kanar; " Basın mensuplarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri şartlara ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı daha da güçlü kılacaktır.

   Yöremizde yaşanan her türlü gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlamak adına özveriyle çalışan yerel basınımıza, kentimizin tanıtımı ve her açıdan gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalarımızda daima yanımızda olmalarından dolayı içtenlikle teşekkür ederim. Özveriyle görevini yerine getiren, ulusal ve yerel gazete, televizyon ve radyolarda çalışan tüm basın mensuplarının, ulusal haber ajans temsilcilerinin ve internet medya çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken, tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve basın emekçilerine kolaylıklar diliyorum" dedi.

   Mustafakemalpaşa’da 9 aylık sürede yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Başkan Mehmet Kanar, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Başkan, Kanar, Çalışan, Gazeteciler, Günü'nü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.