Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 09:51 Bu haber 667 kez okundu
 
Başkan Özkan, salça tesisleri konusunda ısrarcı
“Türkiye’nin salçalık domates deposu” olarak bilinen ve Türkiye’deki salçalık domates ihtiyacının yaklaşık 40’ını tek başına karşılayan Karacabey’de Belediye Başkanı Ali Özkan, kente yeni salça fabrika yatırımlarının yapılması konusunda, Türk tarımının çatı kuruluşlarına yönelik yaptığı yatırım davetini yineledi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Özkan, salça tesisleri konusunda ısrarcı

“Türkiye’nin salçalık domates deposu” olarak bilinen ve Türkiye’deki salçalık domates ihtiyacının yaklaşık 40’ını tek başına karşılayan Karacabey’de, Belediye Başkanı Ali Özkan kente yeni salça fabrika yatırımlarının yapılması konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

   Başkan Ali Özkan bu kapsamda, Karacabey Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Naim Demirbaş ve Müdürü Sedat Kural'ın yanı sıra, Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu'nu ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Gerçekleşen ziyaretlerde, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan da yer aldı.

Çiftçiyi koruyacak kurumlara ihtiyaç var

   Ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Başkan Ali Özkan, “Yaptığımız ziyaretlerde, ilçemize yeni bir salça fabrikası kurulması yönündeki çağrımızı her fırsatta yineliyoruz. Önümüzdeki zaman dilimlerinde, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve daha sonra Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’yı ziyaret ederek bu konuları gündeme getireceğiz. Bu sezon göstermiştir ki çiftçiyi koruyacak, kollayacak, fiyatları regüle edecek birilerinin insafına bırakmayacak kurumlara ihtiyacımız vardır.  Bunları da spontane alımlarla değil, müesseselerle gerçekleştirip sürekli hale getirmek önem arz etmektedir” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Başkan, Özkan,, salça, tesisleri, konusunda, ısrarcı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.