Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 12:25
 
Bursa İpeği'nin fenomeni oldular
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı turizmde tanıtım hamlesi kapsamında Bursa'da ağırlanan Türkiye ve dünya çapında ünlü sosyal medya fenomenleri, Bursa İpeği'ne hayran kaldı.
YAŞAM Haberi
Bursa İpeği'nin fenomeni oldular

Bursa'nın turizmden aldığı payın daha da artırılması amacıyla rotayı turizme çeviren Büyükşehir Belediyesi, kentin değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımı için başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Daha önce Türkiye'nin önemli sosyal medya fenomenleri ile Güney Koreli fenomenleri Bursa'da ağırlanan Büyükşehir Belediyesi bu kez de aralarında @gezimanya, @haleydasovich, @traveltomtom, @marinacomes ve @dalkom.j'nin de bulunduğu dünyaca tanınmış instagram ve youtube fenomenleri, turizm acente sahipleri, tekstil alanında faaliyet gösteren şirketler, Güney Marmara Otelciler Birliği ve Türkiye Seyahat Acenteler Birliği Bölge Temsilcilerinin de bulunduğu heyeti Bursa'da ağırladı. Bursa'nın tarihi turistik noktalarını ziyaret edip, kendi hesaplarından paylaşımlar yapan grup, özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi’ne hayran kaldı.

Umurbey İpek ve Tasarım Merkezi Üretim Sorumlusu Mehmet Ünal, ziyaretçilere ipek böceğinin yumurtalardan başlayarak ördüğü kozanın içerisinde bir kelebeğe dönüşünceye kadar geçirdiği aşamaları, kozadan ipeğin nasıl alındığı ve iplik haline gelerek dokuma tezgâhlarında işlendiğini uygulamalı olarak anlatıldı. İpeğin öyküsünü dikkatle dinleyen fenomenleri, her aşamayı görüntüleyip, takipçileri ile paylaştı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Bursa, İpeği'nin, fenomeni, oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.