Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 10:11 Bu haber 5186 kez okundu
 
İŞKUR İş Kulübü’ne katılan yüzlerce iş arayan işe yerleşti
İŞKUR bünyesinde 2017 yılında kurulan İş Kulübü; iş bulma sürecinde özel politika gerektiren yalnız kalan bireylere ücretsiz destek veriyor.
YAŞAM Haberi
İŞKUR İş Kulübü’ne katılan yüzlerce iş arayan işe yerleşti

   2019 yılı sonu itibariyle İş Kulübüne toplam 2.384 iş arayan katılmıştır. İş Kulübü hedef grupları; üniversite öğrencileri,15-24 yaş aralığındaki genç iş arayanlar, 0-15 yaş grubu çocukları olan çalışmak isteyen anneler, madde bağımlıları, eski hükümlüler, geçici koruma statüsünde olanlar ve engelli iş arayanlardır. İş'te Anne Projesi kapsamındaki 479 anne İş Kulübü eğitimini tamamlayarak 317 anne kurs ve programlara yerleştirildi.
   "Bu kulüpte iş var" sloganıyla ücretsiz olarak düzenlenen, toplamda 4 gün 16 saat devam eden günlük eğitim programlarında, katılımcıların "Nasıl iş aramalıyım?", "İş başvurum neden reddedildi?", "Mülakatta nelere dikkat etmeliyim?" gibi sorulara cevap bulması sağlanmaya çalışıldı.
   İş Kulübü eğitimi içeriğinde; kendini tanıma, hedef koyma, farkındalık oluşturma, CV hazırlama, mülakat teknikleri, Role-playing ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonu etkinliklerine yer verilmektedir. Eğitimlere insan kaynakları uzmanları ve işverenler de katılarak katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.
   Katılımcı odak gruplarının tespitinde; üniversitelerin kariyer merkezleri; Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, AMATEM, GADEM, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, Kadın Konukevleri gibi kurumlarla da işbirliği yapılmakta.
   İş Kulübüne katılmak isteyen iş arayanların Bursa Çalışma ve İş Kurumuna şahsen başvurması yeterli olacaktır.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İŞKUR, İş, Kulübü’ne, katılan, yüzlerce, iş, arayan, işe, yerleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.