Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 10:03 Bu haber 26407 kez okundu
 
İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA
Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan güvenlik yazılımı şirketi Bitdefender Antivirüs, Google Play'de yüz binlerce kişi tarafından indirilen ve Android tabanlı akıllı telefonların şarjının hızla tükenmesine yol açan 17 uygulamayı tespit etti.
TEKNOLOJİ Haberi
İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA

Akıllı telefon seçiminde şarj süresi, en çok dikkat edilen kriterlerden biri olarak öne çıkıyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün yaptığı son araştırmada, Google Play'de yüz binlerce kişi tarafından indirilen ve Android tabanlı akıllı telefonların şarjının hızla tükenmesine yol açan 17 uygulama tespit edildi. Aralarında ofis programları ve oyunların olduğu şarj canavarı uygulamalarda, reklam gösteren özel algoritmalar olduğu görüldü.

Uygulamalar, etkinleştirildikten sonra ilk 48 saat içinde ölçülü sayıda reklam gösterse de daha sonra reklam sayısı giderek artıyor ve bu durum şarj tüketimini oldukça artırıyor. Bitdefender Antivirüs tarafından tespit edilen 17 uygulama şöyle:

 

2. 4K Wallpaper (Background 4K Full HD)

4. QR Code Reader & Barcode Scanner Pro

6. VMOWO City: Speed Racing 3D

8. Screen Stream Mirroring

10. Period Tracker — Cycle Ovulation Women’s

12. Wallpapers 4K, Backgrounds HD

14. Explorer File Manager

16. Mobnet.io: Big Fish Frenzy

 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör:
Etiketler: İŞTE, ŞARJ, CANAVARI, 17, UYGULUMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.