Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 18:01
 
İYİ Parti’de Karabatı dönemi
İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ni Pazar günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti’de Karabatı dönemi

İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ni hafta sonu Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. 
   Mevcut İlçe Başkanı Erdem Uğur'un aday olmadığı ve tek adaylı geçen kongre sonunda Fatih Karabatı, 401 delegeden oy kullanan 112 delegenin tamamının oyunu alarak İYİ Parti'nin yeni İlçe Başkanı olarak seçildi.


   Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş, İl Başkanı Yahya Bahadır, 23 ve 24. Dönem Bursa Milletvekili Necati Özensoy, il ve ilçe yöneticileri, diğer siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, delegeler ve partililer katıldı.


'Çiftçinin toplam borcu 102 milyar TL'
   Kongrede divan başkanlığını 23 ve 24. Dönem Bursa Milletvekili Necati Özensoy üstlendi. Kısa bir konuşma yapan Özensoy, “Ziraat Odaları Birliği'nden edindiğimiz verilere göre, son 15 yılda 2 milyon 500 bin metrekare olan ekilebilir arazi, 2 milyon metrekareye gerilemiş. Ancak ne ilginçtir ki, çiftçinin toplam borcu 15 yıl önce 2 milyar TL iken, bu toprak ekimindeki azalmaya rağmen şu an çiftçinin toplam borcu 102 milyar TL'dir. Bu nasıl oluyor? İşte memleketin hali ortada.” diye konuştu.
“İYİ Parti, iyi insanların partisidir”
   Kongrede yeni dönem için aday olmayarak görevi Fatih Karabatı'ya bırakan İYİ Parti eski İlçe Başkanı Erdem Uğur, göreve geldikleri 10 Şubat 2019'dan bu yana özveriyle çalıştıklarını ve Karacabey'de İYİ Parti'nin kurumsal kimliğini daha da güçlendirdiklerini söyledi. 


“Herkes 'Tenceremi nasıl kaynatacağım?' diye soruyor”
   İYİ Parti'nin verdiği mücadeleyi dile getiren Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “Siyaset hiç bu kadar dar bir alana sıkışmamıştı. Ne 1946'da, ne de 28 Şubat'ta bu tabloyu görmemiştik. İYİ Parti, parti devletine 'hayır' demek için kuruldu. İYİ Parti, Bursa'yı ve Türkiye'yi tek başına yönetmek için kuruldu. Bu 83 milyon 154 bin kişinin mücadelesi. Yoksulluk ortadan kalksın diye bir mücadele içindeyiz.” şeklinde konuştu.
 “Halkımız yüzünü güneşe döndü”
   İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş ise, “Türkiye'nin makus talihini değiştireceğiz. Sayın Genel Başkanımız 2 gün boyunca Bursa'daydı ve halkın ilgisini gördünüz. Yani halkımız yüzünü güneşe döndü. Gerçekleştirdiğimiz bu kongrelerinde kazanan yine İYİ Parti olacak.” ifadelerini kullandı.
“İYİ Parti'yi Bursa'da iktidara taşıyacağız”
   İYİ Parti'nin gösterdiği yapıcı muhalefet ile Türkiye'de umut vaat eden tek parti olduğunu savunan İl Başkanı  Yahya Bahadır da, “Basiretsiz yöneticiler yüzünden son 20 yılda Bursa'nın hali ortada. Suyun, ulaşımın en pahalı olduğu, trafiğin en yoğun olduğu, havanın en kirli olduğu il maalesef Bursa. İYİ Partimizi iktidara taşımak için sokak sokak çalışmak ve çalışmalarımızı hızlandırmak zorundayız. Partimizin kurumsal kimliği her geçen güçleniyor. Partimizde bundan böyle artık atanan değil, seçilmiş ilçe başkanları var.” diye konuştu.
“Gayret bizden zafer Allah'tan”
   İYİ Parti Karacabey İlçe Kongresi'ne tek aday olarak giren Fatih Karabatı, “Gayret bizden zafer Allah'tan” diyerek, Karacabey'de başarılı olmak için yola çıktıklarını söyledi. Karabatı, şu ifadelere yer verdi: “ Sorumluluğumuz büyük. Fatih Karabatı olarak bu seviyede devralacağım bayrağı daha da ileriye taşımak için İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı'na aday oldum. Başarının bir ekip işi olduğuna inanıyorum, ilçemizde ortak aklı hakim kılarak, istişare kanallarını sürekli açık tutarak başarılı olacağımıza inanıyorum. İlçemizde gençlerimizin ve kadınlarımızın daha çok söz sahibi olmasını istiyorum. İlçe Teşkilatı'mızı daha da güçlendirmek, teşkilatımızın ilçemizde ve Bursa'mızda en çalışkan ve en başarılı sonuçlar alan teşkilat yapmak gibi bir zorunluluğumuz var.”


Karabatı'ya tam destek
   Ardından İlçe Seçim Kurulu gözetiminde seçimlere geçildi. Tek listeyle yapılan seçimde 401 delegeden 112'si oy kullandı. Kongrede tek aday olan Fatih Karabatı, oy kullanan 112 delegenin tamamının oyunu alarak İYİ Parti'nin yeni İlçe Başkanı oldu.
   Fatih Karabatı başkanlığında yenilenen 26 kişilik İYİ Parti Karacabey İlçe Yönetimi'nde şu isimler yer aldı: İsa Coşkunsoy, Cem Tiryakioğlu, Cengiz Kula, Mustafa Rahmi Özmen, Mustafa Sönmez, Metin Elmas, Zafer Somuncuoğlu, Zafer Çatalkaya, Murat Alkan, Hilmi Kuru, Esra Mestan, Bahar Çetin, Gamze Sezgin, Neriman Özcan, Elif Dingil, Ayça Yavuz, Sevinç Durmuş, Savaş Tabak, Çağlar Aytaç, Arif Entürk, Erdinç Tatı, Bülent Özel, Erdem Kankılıç, Nevzat Biçer, Ahmet Keçeci ve Tuncay Mutluer.
   İYİ Parti'nin 26 kişilik İl Delegeleri ise; Ayhan Tayfur, Fatih Karabatı, Erdem Uğur, Adnan Akın, Gizem Arda, Bala Songül Kuvan, Nezih Mestan, Ferudun Şeker, Hüsnü Doğruoğlu, İsa Coşkunsoy, Soner Mestan, Tuncay Mutluer, Zafer Somuncuoğlu, Cengiz Kula, Halil Barkın, Tamer Turhan, Esra Mestan, Erdem Kankılıç, Elif Dingil, Gamze Sezgin, Gülcan Somuncuoğlu, Hilmi Kuru, Nuri Dinç, Selahattin Cansev, Mustafa Sönmez ve Neriman Özcan'dan oluştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İYİ, Parti’de, Karabatı, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.