Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 13:38
 
“Kahraman Polislerimiz gurur kaynağımız!”
AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
“Kahraman Polislerimiz gurur kaynağımız!”

   İşcan mesajında; 175 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip emniyet teşkilatının, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirdiğini ifade etti.

   Başkan İşcan, "Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır” dedi.

   İşcan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün Türk Polis Teşkilatı, 175'inci kuruluş yıl dönümünün haklı gururunu yaşamaktadır. Suçun ve suçlunun korkulu rüyası, devletin ve kanunların yanında olan, insanımızın can dostu olan emniyet teşkilatımız, disiplini, merhameti ile, kanunların uygulayıcı gücü ile devletimizin güven tablosudur. 15 Temmuz'da canlarını milletimizin ve devletimizin bekası uğruna siper eden, demokrasinin kalesini teslim etmeyen polisimiz, destanlarına destanlar eklemiştir. Korktuğumuzda yetişirler, malımız yada canımızla zorda kaldığımızda ilk onları ararız, deprem olur enkazın başında beklerler, salgın olur ekmeğimize kadar getirirler; biz güvende ve sağlıklı olalım diye onlar canlarını ortaya koyarlar. Onlar bizim kahraman polislerimiz...

   Polis Teşkilatımızın, özellikle şu günlerde vatandaşlarımızın huzur ve güveni için ülke çapında gösterdiği insan üstü gayretler taktire şayandır. Bir gün değil her zaman duamız ve desteğimiz kahraman polislerimizle. Şu zor günlerde tedbirlere uyalım polislerimizi yormayalım. Unutmayalım ki; onların da evlerinde sağlıklı bir şekilde eve dönmelerini bekleyen bir ailesi var.

   Aziz milletimizin huzur ve güvenliğini emanet ettiğimiz, üstlendiği tüm görevlerde büyük başarılara imza atan, gurur kaynağımız polis teşkilatımızı daha ileriye taşıyacak her adımı desteklemeye devam edeceğiz.

   10 Nisan 1845 tarihinden bu yana, milletimizle yan yana duran emniyet teşkilatımızın 175'inci kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, bizler emin ellerde ve emniyette olalım diyerek, vatanı ve milleti uğruna canını feda etmiş olan aziz teşkilat mensubu şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Halen görev başında bulunan emniyet mensuplarımıza da Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle takdirle, minnet ve sevgiyle selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “Kahraman, Polislerimiz, gurur, kaynağımız!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.