Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:31 Bu haber 1804 kez okundu
 
KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNE VURGU
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır ile birlikte Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Dursun Topal’ı ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
 KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNE VURGU

   Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır ile birlikte Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Dursun Topal’ı ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Ziyarette Türk Kızılay Bursa Şubesi ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün çalışmalarını anlatan Başkan Gürkan, sürekli ihtiyaç olan kan ihtiyacının karşılanabilmesi için  tüm ekiplerin özveriyle çalıştıklarını belirterek, halkımızın ve kurumların desteği ile bu anlamda önemli bir farkındalık oluştuğunu vurguladı.

   Dr. Nihat Çakır; Güney Marmara Bölge müdürlüğü olarak sadece Bursa’nın değil Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde bulunan hastanelerinin  98 kan ihtiyacının tedarikini sağladıklarını belirterek Bursa Şehir Hastanesi’nin bunların içerisinde en büyüğü olması sebebiyle özel bir öneme sahip olduğunu belirtti.

BİR GÜN HEPİMİZE LAZIM OLABİLİR…

   Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Dursun Topal ise hastaneler için önemli unsurlardan olan kan ihtiyacının tedariğinde en büyük desteklerinin Türk Kızılay olduğunu belirterek, Türk Kızılay Bursa Ekibi’nin bu alandaki çabalarını takdirle takip ettiklerini belirtti. Doktorlar olarak kan bağışının insan hayatındaki önemini yaşayarak gördüklerini belirterek, “Acil durumlarda hayat kurtaran bu ihtiyacın giderilmesi adına çalışan, bağışta bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can. Bir gün hepimize lazım olabileceği bilinciyle herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: , KAN, BAĞIŞININ, ÖNEMİNE, VURGU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.