Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 14:00 Bu haber 1041 kez okundu
 
Karacabey MTAL temassız el dezenfektasyon cihazı üretiyor
Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Coronavirüs (Covid-19) sürecinde sensörlü temassız el dezenfektasyon cihazı üretimine başladı.
GÜNDEM Haberi
Karacabey MTAL temassız el dezenfektasyon cihazı üretiyor

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul müdürü Hikmet Tetik, yaptığı açıklamada, "Dünya'yı saran korona virüsün yayılmaması ve gerekli tedbirlerin alınması adına, okullarımızda ve diğer bütün kurumlarımızda kullanılmak üzere okul idaresi olarak endüstriyel otomasyon alanı öğretmenlerimizle birlikte temassız el dezenfektasyon cihazının üretimine başladık. Okulumuz döner sermayesinde satışı yapılacak olan ve düşük maliyetle planlanan dezenfektan cihazının taşınabilir elektrikli veya şarjlı modelini de istenildiğinde üretimi yapılabilecektir." dedi.

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Okul idaresi ve öğretmenleri tebrik ederek, "Salgınla mücadele noktasında her gün çalışarak daha ne yapabiliriz sorusunu soruyoruz. Meslek Liselerindeki öğretmen ve öğrencilerimiz bu sorunun cevabını çok çalışarak vermeye devam ediyor. Son olarak geliştirdikleri sensörlü el dezenfektan cihazıyla sahaya indiler. Okulumuzun, idareci, öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, MTAL, temassız, el, dezenfektasyon, cihazı, üretiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.