Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 10:55 Bu haber 8565 kez okundu
 
Kudüs için mitinge davet
Saadet Partisi İlçe başkanı Zeynel Abidin Koçak, ABD Başkanı Donald Trump'ın “Yüzyılın Anlaşması” olarak tanımladığı sözde Ortadoğu Barış Planı ardından bu hafta sonu İstanbul'da düzenlenecek Büyük Kudüs Mitingi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kudüs için mitinge davet

     Saadet Partisi'nin, “Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk” sloganıyla organize edeceği miting için değerlendirmede bulunan Koçak, “Kudüs İslam’ındır. Biz Kudüs ile ilgili, Filistin ile ilgili hiçbir dayatmayı kabul etmedik, edemeyiz. Bu konudaki baskılara asla boyun eğemeyiz. Şimdi de önümüze yüzyılın anlaşması adını verdikleri bir sözde plan ile çıktılar. Bu planı, yırtıp atacak ve tarihin çöplüğüne göndereceğiz. İnanırsak başarırız. Bunu yapabilecek güçteyiz.” dedi. 

     Koçak, “Bu kadar yüzsüz bir başkanı ABD tarihi görmedi. Fiilen Filistin’i yok eden bir plan. Bunu kabul edin, etmezseniz yok olacaksınız. Bir devlet toprağıyla bellidir. Bir ülkenin başkenti vardır, ticareti vardır. Toprağı olmayan bir ülke kurmak istiyorlar; yani hayali. Kudüs’te görünmez bir başkent oluşturmak istiyorlar. Saçmalığın bu kadar daniskası olmaz. Ne yazık ki İslam ülkeleri arasında bunu kabul edenler de var. ABD’nin cüssesi bizden büyük ama İsrail sadece güçten anlar. Gerektiğinde bütün münasebetleri kesmek zorundayız. Sonra ticaretimiz zirve yapacak. Hem tepki göster hem de işbirliğini zirveye çıkar. Ayın 9’unda İstanbul’da bunu dile getireceğiz. Düşüncelerimizi dünya kamuoyuna duyuracağız. Bu mitingle tepkimizi ortaya koyacağız. Yüzyılın Anlaşması’nı çöpe atacak olanlar bizleriz” dedi. 

     Koçak, “Bu miting inanıyorum ki tarihi mitinglerden biri olacak. Bizler teşkilatımızın her kademesi ile tam manasıyla bir teyakkuz halindeyiz. Ben bu vesile ile hangi partiye gönül vermiş olursa olsun, Kudüs sevdasında, Mescid-i Aksa sevdasında, Özgür Filistin sevdasında birleştiğimiz herkesi, 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’te Yenikapı Meydanı’na davet ediyorum. İlçemizden de bu miting için otobüs kaldırılacaktır. Otobüsler 09 Şubat 2020 Pazar günü Saat:09.00'da hareket edecektir. Mitinge katılmak isteyenler  0 536 740 67 20 no.lu telefondan gerekli bilgileri alabilirler.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kudüs, için, mitinge, davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.