Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 16:05 Bu haber 734 kez okundu
 
‘Muhalefetin ülkeyi karıştırmaya hakkı yoktur’
Vatan Partisi Karacabey İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, muhalefetin yanlışlar içinde olduğunu belirterek, “ABD ile iş birliği yapmaya kalkan, ‘Kadife Devrim’ yaratmaya çalışan muhalefet partilerinin ülkeyi karıştırmaya hakkı yoktur. İktidarın gitmesi sadece demokratik yoldan, yani seçimle olması gerekmektedir.” dedi.
SİYASET Haberi
‘Muhalefetin ülkeyi karıştırmaya hakkı yoktur’

   Türkiye’deki muhalefet partilerince ‘Tayyip Erdoğan düşmanlığı’ yaratıldığını ileri süren Kurur, “Ülkemizi kadife devrimlere sürüklemek yanlıştır. Türkiye’de muhalefet uzun zamandan beri Tayyip Erdoğan düşmanlığı yaratmaktadırlar. ‘Tayyip Erdoğan gitsin, kim gelirse gelsin’ anlayışı yanlıştır. CHP önce Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yaptı. Daha sonra Edirne’ye gidip cezaevindeki Selahattin Demirtaş’a saygı duruşunda bulundu. Arkasından da Muharrem İnce selam çaktı. HDP, Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı yapmaya kalktı, bunu CHP’nin tamamına kabul ettirmek için uğraşıldı ancak kabul edilmedi, CHP tabanı kabul etmedi. Adalet yürüyüşüyle Gardrop Atatürkçüler, HDP’ye destek için ‘her evden bir oy’ çalışması başlattı. Bu kısmen başarılı oldu.

   MHP bölünüp İYİ Parti kuruldu. Sosyal demokratlardan sonra milliyetçilere sıra geldi. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu da işin tuzu biberi oldu. Bunlar Vatan Partisi tarafından çıkarılıp ortaya döküldüler. Muhalefetin ABD desteği ile yıkıcı faaliyetleri maalesef arttı. Ülkemizi karıştırmak isteyen muhalefet yapısı oluştu. Milletin ekonomi anlamında zayıf düşmesi de muhalefete cesaret verdi.

   Ülkemizi bölme hareketleri ve iç ayaklanma tezgahlanmaktadır. Ülkemizin insanı her zaman sağ duyuludur, iç ayaklanmaya katılmayacaktır. Milletimiz doğruyu her zaman görmüştür. 2016 yılı Temmuz ayında FETÖ darbe girişimi buna bir örnektir. Vatan Partisi olarak ülkemizin bölünmez bütünlüğü için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Hükümetler seçimle gelir, seçimle gider. Vatan Partisi ‘önce vatan’ diyenlerdir. Partimiz ülkemizde ‘Milli Hükümet’ olmak için hazırdır. Ülkemizin geleceği adına göreve hazırız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Muhalefetin, ülkeyi, karıştırmaya, hakkı, yoktur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.