Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 12:18
 
Türk mobilyası, Avrupa mobilyasına meydan okuyacak!
Orta Doğu Tasarım ve Ağırlama Haftası’nın bir parçası olarak şimdiye kadar bölgenin gördüğü en büyük tedarikçi toplantılarının gerçekleşmesinin beklendiği INDEX Fuarı’nda, Türk mobilyası da Avrupalı rakiplerine karşı gövde gösterisi gerçekleştirecek.
EKONOMİ Haberi
Türk mobilyası, Avrupa mobilyasına meydan okuyacak!

1990 yılından beri Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın tasarım topluluğu için en büyük mobilya buluşmasına ev sahipliği yapan INDEX Fuarı, bu sene 30’uncu kez dünyaya kapılarını açıyor. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ise üye markaları ile fuara katılım sağlıyor. 17 – 19 Eylül tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleşecek büyük buluşmada; dünyanın dört bir yanından mobilya markaları, trend belirleyen start-up’lar, mimarlar, tasarımcılar, profesyonel tedarikçiler ve iç dekorasyon sektöründeki uluslararası isimler bir araya gelecek.

Dubai Mobilya Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, “Orta Doğu mobilya pazarının en önemli organizasyonlarından biri olan fuara, MOSDER üyesi markalarımızla birlikte katılım sağlayacağız. Son yıllarda Orta Doğu ülkelerinin bizden lüks mobilya talebi oldukça yüksek... Tüm dünyadan geniş bir ziyaretçi hacmine sahip olan bu fuarda, Türk mobilyacıları olarak tasarımlarımızla, ürün çeşitliliğimizle ve kalitemizle başta dünya devi Çin’le rekabet edeceğiz. Ayrıca Avrupalı markalara ve özellikle de İtalyan mobilyasına karşı da gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyoruz” dedi.  

Mustafa Balcı, “Türk mobilya ihracatçıları olarak, bugün 179 farklı ülkeye ihracat yapan en yaygın sektöre hizmet etmekten gurur duyuyoruz. INDEX Fuarı, 23 farklı ülkenin mobilya markalarına ev sahipliği yapacak ve 76 ziyaretçi ülke de fuarda yer alacak. 3 gün boyunca yer alacağımız fuar kapsamında üye markalarımızla birlikte alım heyetleriyle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Ekonomisi oldukça güçlü Orta Doğu ülkelerinden Afrika’ya kadar uzanan bu sahada en aktif şekilde rol olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör:
Etiketler: Türk, mobilyası,, Avrupa, mobilyasına, meydan, okuyacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.