Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 13:20 Bu haber 1110 kez okundu
 
Ziraat Odası’ndan eğitime dev destek!
Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Karacabey’in 85 mahallesine tablet dağıtacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ziraat Odası’ndan eğitime dev destek!

   Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Ziraat Odası Meclis Üyeleri ve Karacabey Muhtarlar Derneği Başkanı Kemalettin Vural’ın katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, düzenledikleri tablet kampanyasıyla ilgili bilgi verdi.

   Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görmek zorunda olan fakat maddi imkanları olmadıkları için eğitime katılamayan çocuklara yönelik Ziraat Odası Meclisi’nce düzenledikleri bu projeyle eğitime destek vermek istediklerini ifade eden Başkan Erhan Erdem, “Tarımda zor süreçten geçen çiftçilerimize bir nebze olsun yardımcı olmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Amacımız, eğitim görmek isteyen fakat maddi imkansızlıklardan dolayı göremeyen çocuklarımıza yardımcı olmak. Bu bağlamda, muhtarlarımız ve delegelerimizin elleriyle 85 mahallede bulunan ihtiyaç sahibi birer çiftçi aile çocuğumuza uzaktan eğitime destek amaçlı tablet hediye ediyoruz. Projemizi, tamamen eğitime destek amaçlı gerçekleştirdik. Gönül isterdi ki tüm ihtiyaç sahibi çocuğumuza birer tablet hediye etmek. Ama imkanlar çerçevesinde bu kadarını yapabiliyoruz. Umarız bu projemiz her kesime örnek olur ve daha fazla çocuğumuz tablete kavuşup eğitimlerine devam eder” dedi.

   Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Yolağzı Mahalle Muhtarı olan Kemalettin Vural ise, “Böylesi güzel bir projeyi hayata geçiren başta Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem olmak üzere Meclis Üyesi arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Başkanın da dediği gibi keşke tüm ihtiyaç sahibi çocuğumuz bundan faydalanabilseydi ama inanıyorum ki Ziraat Odası’nın bu projesi örnek olacak, büyüyerek devam edecek ve tableti olmayan çocuğumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

   Öte yandan bazı meclis üyeleri de, Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere, hayırsever vatandaşlar ve fabrikaların da bu projeyi örnek alarak eğitime destek amaçlı çocuklara bu mutluluğu yaşatabileceklerini vurguladılar.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Ziraat, Odası’ndan, eğitime, dev, destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.